tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

 

100 3304

Dnia 10 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbył się IX Gminny Konkurs Polonistyczny o Złote Pióro Burmistrza.
Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, dlatego mogli w nim wziąć udział uczniowie, którzy przeczytali książki konkursowe (w kategorii klas IV - VI - 3 powieści, w kategorii kl. VII i VIII i III gimnazjum - 4 lektury).
Realizowano różnorodne zadania. Udowodniono, iż obcowanie z książka to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda, dostarczająca wiedzy oraz wiele satysfakcji. Akcja była także doskonałą okazją uwrażliwiania na piękno języka polskiego.
Po zakończeniu konkursowych zmagań p. Maria Czarniak – Sekretarz Gminy odczytała list od p. Burmistrza, a p. Artur Piórkowski - Dyrektor Zespołu Szkół wygłosił przemówienie. Następnie zwycięzcom wręczono nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy konkursu:
• w kategorii klas IV - VI:
I miejsce: Paweł Capek
II miejsce: Emilia Stopa
III miejsce: Filip Gębala
wyróżnienie: Zuzanna Rusin

• w kategorii klas VII, VIII i kl. III gimnazjum:
I miejsce: Dominik Biernacki
II miejsce: Paulina Groń
III miejsce: Natalia Pieron
wyróżnienie: Eliza Stopa

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.