tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

„Cudze chwalicie, swego nie znacie,
sami nie wiecie, co posiadacie”

 

IMAG14371

„Nasza Mała Ojczyzna – Maków Podhalański”.

Dnia 8 maja 2019r. przedszkolaki zwiedzały swoją rodzinną miejscowość – Maków Podhalański.
Pierwszym punktem wycieczki był Stary Rynek, na którym podziwialiśmy lipę, kapliczkę Matki Boskiej i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści o tym pamiątkowym miejscu. Następnie Ulicą Kolejową skierowaliśmy się pod budynek dworca kolejowego.
Kolejny przystanek to Biblioteka Publiczna oraz Izba Regionalna, która skrywa wiele starych pamiątek po mieszkańcach naszego miasta. Największym zainteresowaniem cieszyła się stara maszyna do pisania, telefon i narty.
Na trasie naszej wycieczki nie zabrakło Urzędu Miasta, Ośrodka Zdrowia, Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej, pomnika Nieznanego Żołnierza, fontanny na rynku głównym i figury Matki Boskiej. Poznaliśmy też krótką opowieść o powodzi, która nawiedziła nasze miasto.
Po prawie dwóch godzinach naszej wędrówki wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do zwiedzania Makowa Podhalańskiego.

Anna Stasik
Anna Zajda