tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

Dnia 04.04. 2019 r. uczniowie klasy II a i II b pojechali do ogrodu zoologicznego w Krakowie w ramach projektu „Doświadczamy nauki“. Była piękna słoneczna pogoda, pod opieką pani przewodnik dzieci obserwowały dzikie zwierzęta w klatkach i na wybiegach. Z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących różnych gatunków ssaków, ptaków, gadów oraz płazów. Największe emocje wzbudziły małpy i wielkie ssaki, czyli słonie, żyrafy oraz groźne koty, takie jak lwy i tygrysy. W mini zoo miały okazję karmić zwierzęta dając im do jedzenia marchewkę, która okazała się ich przysmakiem. Od pani przewodnik dowiedziały się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych środowiskach. Po wyjściu z zoo mogły zakupić różne pamiątki co sprawiło im ogromną radość. Bardzo zadowolone wróciły z wycieczki.

Po powrocie do szkoły lepiły z plasteliny zwierzęta zaobserwowane w pięknym ogrodzie, projektowały i budowały z klocków ogród zoologiczny, projektowały zoo na papierze wykonując ilustracje nt.” Jak wyobrażam sobie swoje własne małe zoo.”