tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

20190410 115731

10 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy IV d brali udział w wycieczce do Parku Technologicznego w Krakowie zorganizowanej w ramach projektu unijnego „Doświadczamy nauki”.
Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały 3 godziny. Uczniowie zostali podzieleni na 3-, 4-osobowe grupy. Każda grupa otrzymała laptop oraz zestaw klocków Lego. Zadanie polegało na skonstruowaniu robota oraz stworzeniu programu, za pomocą którego można wprawić go w ruch. Dzieci pod okiem prowadzącego modyfikowały programy, rozbudowywały swoje roboty, dodając różne czujniki, itp. Na zakończenie zajęć odbyła się walka robotów, która sprawiła uczniom ogromną radość.
W czasie warsztatów uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności. Wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.


Wychowawca kl. IVd