logo z cieniem 2

19 lutego cała klasa VIb brała udział w warsztatach, w ramach projektu „Doświadczamy nauki”, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Zostaliśmy tam podzieleni na dwa zespoły. Każda grupa uczestniczyła w trzech warsztatach. Tematami zajęć były: „Świat kolorów, kolorowy wszechświat”, „Tajemnicze 3D” oraz „Fizyka w wesołym miasteczku, czyli o sile bezwładności”. Podczas zajęć wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów, np.: chromatografię barwnika w pisaku przy użyciu wody i bibułki filtracyjnej, zbliżanie dwóch ołówków przy widzeniu obuocznym i przy jednym oku zasłoniętym, wyszukiwanie plamki ślepej w oku, wyciąganie kartki papieru spod butelki, kręcenie wiaderkiem ze szklanką wypełnioną wodą o 3600 i wiele innych. Na zajęciach o trójwymiarze oglądaliśmy zdjęcia w 3D przy pomocy specjalnych okularów, a także poznaliśmy na czym polega tworzenie filmów w 3D metodą stereoskopową oraz polaryzacyjną. Dzięki temu wyjazdowi poszerzyliśmy naszą wiedzę - świetnie się bawiąc. Poznaliśmy kolory światła, tajemnice technologii 3D, przeprowadziliśmy ciekawe eksperymenty, obserwowaliśmy bezwładność przedmiotów, a tę wiedzę z pewnością wykorzystamy na zajęciach szkolnych i nie tylko.

Uczestnicy

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31