received 343729532915721

W pierwszy Dzień Wiosny uczniowie naszej szkoły nie tylko nie wybrali się na wagary, ale postanowili przyjść do szkoły i zmierzyli się z zadaniami w konkursie Kangur Matematyczny. Uczestników było 58-ośmiu i reprezentowali każdą grupę wiekową od klasy II SP po III Gimnazjum. Na jednej sali, „mali i duzi” myśleli, liczyli, główkowali... po prostu rozwiązywali zadania, zadania matematyczne. Każdy z uczestników otrzymał przewidzianą przez organizatorów układankę przestrzenną w postaci kuli – breloczka. Wyniki konkursu dopiero w maju, ale już dziś z niecierpliwością czekamy na wiadomości o sukcesie naszych szkolnych geniuszy.
W tym dniu przybył do nas również „prawdziwy kangur”, który odwiedzał uczniów w klasach i na korytarzach szkolnych, zadając im zadania i zagadki matematyczne. Był i w przedszkoli i w gimnazjum. Nawet sam pan Dyrektor zdawał egzamin z tabliczki mnożenia, a za dobrą odpowiedź otrzymał naklejkę. Takie drobne nagrody otrzymywali wszyscy, którzy tego wiosennego dnia bawili się z matematycznym kangurem.
Było wesoło i kolorowo, a więc nie taka straszna ta matematyka jak ją malują.

ER