tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

 IMG 20190220 123255

„Świat kolorów, kolorowy wszechświat”, „Tajemnicze 3D” oraz „Fizyka w wesołym miasteczku, czyli o sile bezwładności” to tematy naszych zajęć na UJ w Krakowie. W czasie tych warsztatów, podzieleni na grupy dla lepszego komfortu pracy, wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów, np.: chromatografię barwnika w pisaku przy użyciu wody i bibułki filtracyjnej, zbliżanie dwóch ołówków przy widzeniu obuocznym i przy jednym oku zasłoniętym, wyszukiwanie plamki ślepej w oku, wyciąganie kartki papieru spod butelki, kręcenie wiaderkiem ze szklanką wypełnioną wodą o 3600 i wiele innych. Na zajęciach o trójwymiarze oglądaliśmy zdjęcia w 3D przy pomocy specjalnych okularów. Poznaliśmy na czym polega tworzenie filmów w 3D metodą stereoskopową oraz polaryzacyjną.
Praca projektowo-laboratoryjna, demonstracyjna i pokazowa sprawiła nam wiele frajdy i pozwoliła na bezpośrednią obserwację zachodzących w świecie zjawisk. Chętnie będziemy do tej wycieczki wracać, a zdobyta w tak niecodzienny sposób wiedza na długo pozostanie w naszej pamięci. Naszą przygodę z tym niezwykłym światem fizyki omówimy na lekcjach wychowawczych i pochwalimy się zdjęciami na stronie internatowej szkoły.