tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

20190206 101040

„Doświadczyliśmy nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim”

Dnia 06.02.2019 r. klasy V b oraz VI a wyruszyły na wycieczkę edukacyjną organizowaną w ramach projektu „Doświadczamy nauki”. Warsztaty tematyczne powadzone były na Uniwersytecie Jagiellońskim. Cykl: „Świat kolorów, kolorowy wszechświat”, „Tajemnicze 3D” oraz „Fizyka w wesołym miasteczku, czyli o sile bezwładności” obejmował lekcje z pogranicza fizyki, chemii, przyrody i geografii, a zatem sięgał do różnorodnych zasobów nauk ścisłych szeroko pojętych. Podczas warsztatów wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów, np.: chromatografię barwnika w pisaku przy użyciu wody i bibułki filtracyjnej, zbliżanie dwóch ołówków przy widzeniu obuocznym i przy jednym oku zasłoniętym, wyszukiwanie plamki ślepej w oku, wyciąganie kartki papieru spod butelki, kręcenie wiaderkiem ze szklanką wypełnioną wodą o 3600 i wiele innych. Na zajęciach o trójwymiarze oglądaliśmy zdjęcia w 3D przy pomocy specjalnych okularów. Dowiedzieliśmy się, na czym polega tworzenie filmów w 3D metodą stereoskopową oraz polaryzacyjną. Te cenne doświadczenia będziemy mogli wykorzystać na różnych zajęciach szkolnych. Warsztaty uświadomiły nam, że poprzez działanie, eksperymentowanie, świadome i aktywne uczestniczenie w procesie uczenia się, doświadczamy nauki wszelkimi zmysłami. Byliśmy zachwyceni wycieczką i nie możemy się doczekać kolejnej.

Uczestnicy