logo z cieniem 2

W niedzielę 24. lutego 2019 r. w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbyły się Ostatki Szkolne zorganizowane przez Radę Rodziców i Dyrekcję Szkoły.
Gwoździem programu było przedstawienie pt. „Galimatias” przygotowane przez nauczycieli i uczniów z koła teatralnego z gimnazjum. Celem spektaklu było hasło przewodnie Ostatków: „Bawiąc, uczyć”. Przedstawienie zostało z entuzjazmem przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Dalsza część Ostatków miała miejsce w hali sportowej, gdzie jako pierwsze zaprezentowały się cheerleaderki w tańcu z szarfami oraz w tańcu akrobatycznym. Następnie odbył się pokaz mody przygotowany przez uczennice Zespołu Szkół im. J. Kantego w Makowie Podhalańskim pod kierunkiem p. Izabeli Mentel i p. Małgorzaty Jurek.
Kolejnym punktem programu były występy przedszkolaków i uczniów oddziałów zerowych naszej Szkoły, nad którymi czuwały panie wychowawczynie.
Następnie dzieci z klas I – III zaprezentowały piosenki połączone z tańcem, które przygotowały ze swoimi wychowawczyniami. Po piosenkach zebrani goście podziwiali występy dzieci z grupy baletowej, a następnie tańce klasyczne, latynoamerykańskie oraz sportowe w wykonaniu młodzieży ze szkoły tańca „Elita”.
Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamania kończyny przygotowany przez strażaków OSP w Makowie Podhalańskim. Strażacy zapoznawali najmłodszych ze sprzętem strażackim i wyposażeniem wozu strażackiego.
Na zakończenie p. Gabriela Bryndza zaprosiła wszystkich do zumby.
Przez całe niedzielne popołudnie odbywały się zajęcia „Klubu Małego Chemika”, w czasie których wykonywano ciekawe doświadczenia. Ponadto uczniowie demonstrowali swoje prace wykonane w ramach projektu unijnego „Doświadczamy nauki”.
Prezentowano też prace wykonane przez uczniów – roboty z klocków „LEGO WeDo20”.
Każdy gość miło spędził czas, także maluchy, dla których przygotowano specjalny kącik zabaw z wieloma atrakcjami oraz basenem z piłkami.

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31