logo z cieniem 2

„Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali”.

dsc 0550

 

INTEGRACJA PEŁNĄ PARĄ

22 lutego 2019r. w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim zorganizowano imprezę integracyjną pod wdzięczną nazwą; „Karnawałowy Zawrót Głowy”. Inicjatorami dziewiątego już spotkania byli harcerze makowskiej szkoły. Na bal licznie przybyli goście reprezentujący zaprzyjaźnione placówki – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim, Ośrodek Rehabliltacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie, Szkołę Podstawową z Żarnówki oraz Szkołę Podstawową z Grzechyni.

Ideą spotkania było propagowanie szeroko pojętej integracji. Celem integracji powinno być bowiem powszechne braterstwo, które wdroży do życia każdego uczestnika radość, wzajemne zrozumienie i solidarność. „Niech ten wspólnie spędzony czas pozostawi w naszych sercach niezatarte wspomnienia wielkiej radości i wzajemnej akceptacji. A my dorośli, patrząc na zabawę dzieci, uczmy się od nich spontaniczności i radości życia” – mówiła harcerka, która powitała gości.
Dyrektor Zespołu Szkół mgr inż. Artur Piórkowski w swoim uroczystym przemówieniu również serdecznie zapraszał wszystkich zgromadzonych do zabawy.

W tym niezwykłym dniu hala sportowa przeistoczyła się w magiczną krainę pełną różnobarwnych postaci. Kreacje przebierańców, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, budziły podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Bal rozpoczął się wspólnym wykonaniem poloneza - narodowego polskiego tańca, dawniej nazywanego tańcem dworskim. Wszyscy bawili się doskonale, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Animatorzy zachęcali do różnych zabaw, korowodów i tanecznych kółeczek. Nawet dorośli w towarzystwie dzieci i młodzieży dobrze się bawili, wspomnieniami wracając do lat dzieciństwa. Wszędzie widać było uśmiechnięte twarze, a jak powszechnie wiadomo, uśmiech dziecka jest najważniejszy. Nasze serca przepełniały się radością, gdy na parkiecie dostrzec było można dziesiątki uradowanych dzieciaków.
W czasie przerwy wszystkich zaproszono na poczęstunek, który zorganizowali uczniowie, harcerze oraz ich rodzice.
Jednak przyjemne inicjatywy szybko się kończą. Nasz bal także dobiegł końca, ale my już zapraszamy na kolejny w przyszłym roku.

Organizatorzy

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31