logoetwinning 300

Udział w międzynarodowych projektach na dobre stał się tradycją w Zespole Szkół – Szkole Podstawowej nr 1 w Makowie Podhalańskim. W tym roku uczniowie tej szkoły biorą udział w kolejnym projekcie eTwinning - edukacyjnym projekcie Unii Europejskiej, który za pośrednictwem Internetu i przy wykorzystaniu TIK pozwala na wymianę myśli i doświadczeń. Dzieci tym razem sprawdzają swoje umiejętności w użyciu języka angielskiego oraz różnych aplikacji i programów, np. Voki, Canva, Padlet, Prezi, Video Maker, itp.
Uczniowie ze szkół z: Turcji, Słowenii, Portugalii, Włoch, Bułgarii, Rumunii, Albanii, Macedonii i Polski poznają w ten sposób swoje kraje, miasta i szkoły. W Zespole Szkół – Szkole Podstawowej nr 1 w Makowie Podhalańskim uczniowie z klas piątych, szóstych i siódmych prowadzeni przez anglistkę –Katarzynę Melzer od stycznia tego roku pracują nad projektem My digital classroom. Uczniowie z wymienionych wyżej krajów w ramach współpracy wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi wykorzystania narzędzi Web 2.0, a także tymi dotyczącymi codziennego życia szkolnego w swoich krajach. Pomocne w tym względzie są filmy, zdjęcia i opisy w języku angielskim umieszczane w wirtualnej przestrzeni. Portal eTwinning (www.etwinning.pl), który jest głównym miejscem dla projektu, to swoisty portal społeczności owy obejmujący uczniów i nauczycieli całej Europy, do którego powoli dołączają również kraje Afryki.
W styczniu naszym zadaniem w tym projekcie było przedstawienie siebie, naszej szkoły oraz miasta, w którym mieszkamy. Uczniowie tworzyli prezentacje na te tematy, robili zdjęcia, które później zostały zamieszczone na platformie eTwinning. Nanieśli także naszą szkołę na mapę Google, gdzie znajdują się wszystkie szkoły biorące udział w tym projekcie. Kolejnym zadaniem było tworzenie avatarów, w tym celu uczniowie wykorzystali aplikację Voki. W lutym wykonali plakaty w Canva prezentujące nasz projekt oraz promujące Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak do tej pory projekt sprawia naszym uczniom ogromną radość i z niecierpliwością oczekują kolejnych zadań, które są zaplanowane na kolejne miesiące.
KM

Marzec 2019