tel./fax.: (033) 877-16-16

img 20181016 091252
W jesienny, słoneczny dzień, 16.10.2018r., klasy IIIa i IIc pojechały na wycieczkę do Babiogórskiego Parku Narodowego zorganizowaną przez Biuro Turystyczne pana Jacka Trybały w Białce. Przygoda rozpoczęła się już od wyjścia ze szkoły, gdzie powitał nas operator filmujący dronem uczniów zmierzających do autokaru.
W Babiogórskim Parku Narodowym czekał na nas przewodnik, który poprowadził uczniów ścieżką edukacyjną na Mokry Kozub, przedstawiając po drodze budowę gleby, szatę roślinną i in. Mieliśmy okazję, przy słonecznej, pięknej pogodzie, zobaczyć panoramę Babiej Góry z platformy widokowej. Kolejną atrakcją była możliwość badania czystości wody, pobranej ze strumienia z wykorzystaniem różnych odczynników. Lekcja przyrody w terenie cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów.
W BPN uczniowie zwiedzili muzeum – stałą ekspozycję poznając faunę i florę tego unikatowego miejsca. Obejrzeli również film o Królowej Beskidów. Jak to bywa na wycieczkach mogli zakupić pamiątki, upominki i przybić pieczątki na pocztówkach.
W Ośrodku Wypoczynkowym Zawojka czekała na nas niespodzianka w postaci smacznego obiadu z deserem, który po górskiej wędrówce dzieci z apetytem zjadły oraz warsztaty z Eko-sianka, które były atrakcją dla dzieci. Okazało się, że w krótkim czasie pod opieką instruktorów można wyczarować z siana przeróżne zwierzaki, pajace i ozdoby.
Nie zabrakło także zajęć na świeżym powietrzu, takich jak rozgrywki piłki nożnej, zabawy oraz zumba z instruktorką tańca.
Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Trybale za wspaniale zorganizowaną wycieczką do Zawoi, która dostarczyła dzieciom wielu atrakcji, przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Wzbogaciła ich wiedzę o środowisku i rozbudziła zainteresowania przyrodnicze.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego i ciekawego filmiku z naszej wycieczki:
https://www.youtube.com/watch?v=V7U8sty3kqk
Maria Bochnak
Maria Matyja