14 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy Vd uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Doświadczamy nauki”.
Pobyt w Muzeum podzielony był na 3 etapy.
1. Zwiedzanie wystawy „To takie proste” i zajęcia praktyczne w 4 strefach tej wystawy:
- w strefie „Pomyśl, zrozum, zrób” uczniowie byli konstruktorami, budowniczymi - tworzyli budowle z różnych elementów;
- w strefie „Mechaniczny plac zabaw” poznawali w praktyce wybrane prawa i zasady fizyki oraz mechaniki;
- w strefie „Techno świat” przenieśli się w wirtualną rzeczywistość i poznawali nowoczesne technologie;
- w strefie „Główka pracuje” uczestnicy wycieczki rozwiązywali matematyczne rebusy i zagadki.
Poprzez samodzielne wykonywanie różnych ćwiczeń, sprawdzanie działania urządzeń uczniowie wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, kojarzenia i zręcznością fizyczną.
2. Zwiedzanie wystawy „Tramwaje na Wawrzyńca”. W najstarszej krakowskiej zajezdni uczniowie poznali historie zgromadzonych tam pojazdów, mogli wejść do nich, poznać pracę motorniczego.
3. Lekcja pt. „Magia w kuchni”, w czasie której uczniowie odkrywali magiczne sztuczki, które można wykonać w domu przy użyciu np. mleka, soli, sody, itp.
Uczestnicy wycieczki z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Cele zostały zrealizowane.

Maj 2019