tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

W dniu 14 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy IVd brali udział w wycieczce edukacyjnej zorganizowanej w ramach projektu „Doświadczamy nauki”. Celem wyjazdu były zajęcia w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Pierwszym punktem były zajęcia w czterech strefach nauki i wiedzy tworzących wystawę „To takie proste”. Na stanowiskach w strefie „Pomyśl, zrozum, zrób” uczniowie byli konstruktorami tworzącymi budowle z różnych elementów. W strefie „Mechaniczny plac zabaw” poznawali w praktyce wybrane prawa i zasady fizyki i mechaniki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa „Techno świat”, w której mogli zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość, zagrać z wirtualnym przeciwnikiem w „kółko i krzyżyk”, itp. Ostatnia strefa „Główka pracuje” przeniosła uczestników wycieczki w świat liczb, matematycznych rebusów i zagadek. Poprzez samodzielne wykonywanie różnych ćwiczeń, sprawdzanie działania urządzeń uczniowie musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, kojarzenia i zręcznością fizyczną.
Następnie udali się na warsztaty zatytułowane „Magia w kuchni”, w czasie których z zainteresowaniem obserwowali „magiczne” zjawiska zachodzące w czasie pieczenia czy gotowania, a następnie mogli samodzielnie „wyczarować” np. niebieski wulkan lub mleczną tęczę.
Ostatnim punktem pobytu w muzeum było zwiedzanie wystawy „Tramwaje na Wawrzyńca”. Tam uczniowie poszerzyli wiedzę na temat historii tramwajów, zwiedzili odrestaurowane pojazdy, które już nie jeżdżą albo wyjeżdżają z zajezdni tylko w weekendy.
Uczestnicy wycieczki z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Cele zostały zrealizowane, a uczniowie wrócili do Makowa pełni pozytywnych wrażeń i wspomnień.