imag1176

W obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości włączyli się również najmłodsi.
Każda grupa przedszkolna i zerówkowa z wielkim entuzjazmem wykonywała prace plastyczne oraz gazetki związane z tematyką o Polsce.
Dnia 9 listopada 2018r. przedszkolaki, wraz z całą społecznością szkolną, z wielką powagą odśpiewały hymn naszego kraju „Mazurka Dąbrowskiego”.
Obejrzały też przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów.
Dnia 11 listopada 2018r. dzieci wzięły udział w obchodach rocznicy w naszym mieście. Mali Makowianie ochoczo uczestniczyli w przemarszu do miejsc pamięci, gdzie złożyli biało-czerwone kwiaty.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się widowisko na rynku makowskim, przedstawiające w realny sposób sytuacje sprzed stu lat. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w starych samochodach oraz unieść ciężar broni.

Anna Stasik