DSC 0040

W dniu 29.10.2018r. (poniedziałek) uczniowie klasy 3b i 3c gimnazjum uczcili 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozwiązując zagadki w języku angielskim w grze „Polish Independance Escape Room”. Nauczyciel języka angielskiego przygotował dla każdej grupy po cztery zagadki związane z flagą, godłem, hymnem oraz Konstytucją Polski . Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu zagadek , otworzeniu cyfrowych kłódek: trzycyfrowej, czterocyfrowej, pięciocyfrowej oraz pięcioliterowej i odzyskaniu polskiej flagi zamkniętej w skrzyni. Oprócz świetnej zabawy i miłej atmosfery, jaka panowała w czasie gry, gimnazjaliści doskonalili język angielski oraz poszerzali wiadomości dotyczące historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagrodą za zdobycie flagi były słodkie upominki.

Katarzyna Melzer