tel./fax.: (033) 877-16-16

img 20181015 102835

W dniu 15 października 2018 r. przedszkolaki uroczyście zakończyły obchodzony „Tydzień czystego powietrza”. Dzieci zebrały się w pięknie udekorowanej auli, gdzie w obecności Dyrekcji i nauczycieli odbyły się „Zabawy z powietrzem” przeplatane hasłami wypowiadanymi przez dzieci, ciekawymi doświadczeniami, piosenkami i tańcami. Pan Dyrektor wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego „O nasze powietrze dbamy i ze smogiem wygrywamy” oraz dzieciom, które wykazały się największą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu zabawek z odpadów. Na koniec uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Jolanty Barłóg zaprezentowały przedstawienie pt. „Jak ekoludki wygrały ze smogiem”

Warto wspomnieć, że dzieci najlepiej uczą się przez działanie, dlatego też finał naszej akcji miał tytuł: „Bawię się, uczę i przekazuję dalej”.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do podniesienia świadomości mieszkańców naszej miejscowości. Bowiem wszystko, co dotyczy ochrony środowiska, zależy w znacznej mierze od nas samych. Wiemy doskonale, że działając w pojedynkę – możemy zdziałać niewiele, ale wspólnie – możemy dokonać wielkich zmian.

Anna Zajda