11 września 2018 r. uczniowie klasy II c pojechali do ogrodu zoologicznego w Krakowie w ramach projektu „Doświadczamy nauki“. Wędrując pod opieką pani przewodnik dzieci mogły obserwować dzikie zwierzęta w klatkach i na wybiegach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących różnych gatunków ssaków, ptaków, gadów oraz płazów. Duże emocje wzbudziły małpy i wielkie ssaki, czyli słonie, żyrafy oraz groźne koty, takie jak lwy i tygrysy.
Z radością karmiły zwierzęta żyjące w mini zoo dając im do jedzenia marchewkę, która okazała się ich przysmakiem. Dzieci dowiedziały się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych środowiskach.
Po powrocie do szkoły lepiły z plasteliny zwierzęta zaobserwowane w pięknym ogrodzie, projektowały i budowały z klocków ogród zoologiczny.

Maria Bochnak