tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

 20180920 124630

W dniach 20-21 września klasy 5a, 5b wraz z niezbędnym, ale jakże istotnym wsparciem innych oddziałów, wyruszyły na podbój fascynującej Wenecji Północy.

Po długiej autokarowej podróży, spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadziła nas po najciekawszych zakątkach Wrocławia. Zwiedzanie zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta, gdzie na uwagę zasługuje gotycka katedra z XIII wieku. Następnie zobaczyliśmy rynek m.in. najcenniejsze kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, budynek ratusza. Mieliśmy okazję zawitać na Stare Jatki – małą uliczkę, na której od XII wieku sprzedawano mięso, natomiast dzisiaj znajdują się tam galerie sztuki oraz Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Podziwialiśmy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym mieszczą się figury czterech cnót kardynalnych: Sprawiedliwości, Męstwa, Roztropności, Umiarkowania. Było nam dane wejść do środka, gdzie czekała na nas Aula Leopoldyńska. Stolica Dolnego Śląska zadziwiła także naszych uczestników Panoramą Racławicką, wspaniałym ogrodem zoologicznym i niezwykle uroczym Ogrodem Japońskim. Jednak największe wrażenia pozostaną po obejrzeniu panoramy Wrocławia z tarasu widokowego Sky Tower oraz wizyta w Centrum Nauki - Hydropolis.

Zbyt szybko musieliśmy opuścić „miasto krasnali”, ale obiecaliśmy sobie, że jeszcze do niego powrócimy.

Uczestnicy