tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

IMG 20180424 100949 HDR

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I-V uczestniczyli w tzw. ,,Programie dla szkół”. W ramach programu dzieci otrzymywały bezpłatnie owoce, warzywa oraz produkty mleczne. W ciągu roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w działaniach edukacyjnych mających na celu poprawę wiedzy na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności oraz przeciwdziałania jej marnotrawieniu.
Na zajęciach edukacyjnych dzieci dowiedziały się między innymi, czym jest piramida żywieniowa, jak opracować całodzienny jadłospis zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, o czym należy pamiętać przed przygotowaniem posiłków i przed jedzeniem, samodzielnie przygotowali owocowe sałatki, surówki, kanapki warzywne. Wspólnie spożywali zdrowe śniadanie.
Klasy pierwsze przygotowały reklamę produktów mlecznych pt. ,,Pij mleko, będziesz wielki”. Klasy drugie opracowały przepisy na wiosenne zdrowe dania z jogurtów i nasion, czyli tzw. ,,Jogurtowe fantazje”, natomiast klasy trzecie układały rymowanki o owocach, warzywach i produktach mlecznych, zachęcające do ich spożywania.
W czasie zajęć uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów. Poznawali wartości odżywcze produktów mlecznych.
W drugim okresie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez panią Magdalenę Mazur oraz grupę 5- latków pt. ,, Owocowy galimatias” oraz w przedstawieniu pt. ,,Pij mleko” przygotowanym przez koło teatralne gimnazjum pod opieką pani Jolanty Barłóg.
Uczniowie klas IV i V uczestniczyli w konkursach, podczas których układali wierszyki na temat owoców, warzyw i produktów mlecznych.
Dzieci bardzo chętnie spożywały otrzymane w szkole owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Aktywnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach promujących zdrowe odżywianie.

Kudzia Marta