screen2

W marcu b.r. Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim przystąpił do programu eTwinning, gromadzącego szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracujące ze sobą za pomocą mediów elektronicznych (eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli). Program ten zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.
W ramach tegoż programu nasza szkoła realizuje anglojęzyczny projekt p.n. „My school, my town”, który został przygotowany na rok współpracy pomiędzy naszą szkołą, a szkołą partnerską znajdującą się w hiszpańskiej Katalonii. W projekcie będą brać udział uczniowie z klas V i VI z naszej szkoły oraz uczniowie z klas V ze szkoły partnerskiej. Do realizacji projektu zostały zaproszone również szkoły z Rumunii i Turcji. Celem projektu jest wymiana informacji dotyczących uczniów (zapoznanie się), ich szkół (organizacji pracy), miast i regionów, a także ważnych wydarzeń mających miejsce na terenach objętych realizacją projektu. W rezultacie projekt ten usprawni umiejętność jego uczestników w zakresie posługiwania się językiem angielskim oraz umiejętności w zakresie TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne).

Katrzyna Melzer

Maj 2019