tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

img 0009

Dnia 25.05.2018r. W auli Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim odbyło się drugie przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów koła polonistycznego pod kierunkiem Pani Ewelina Długopolskiej. Spektakl był innowacyjną wersją bajki o Jasiu i Małgosi, w której baśniowy świat splatał się i przenikał ze współczesną rzeczywistością młodego człowieka. Przedstawienie oparte zostało na wymownych tekstach Edwarda Stachury. Poznaliśmy dwoje bohaterów, którzy z różnych powodów uciekają z domu. Jaś - od ciągłych pretensji i wygórowanych oczekiwań zapracowanych rodziców, a Małgosia od przerastających ją problemów z matką nadużywającą alkoholu. Młodzi, zagubieni ludzie spotykają się na „ciemnych miejskich ścieżkach” i wspólnie próbują odnaleźć właściwą drogę. Charakterystyczną, a zarazem symboliczną postacią stała się Baba Jaga, która przenika ze świata bajkowego w realny, gdzie przeistacza się w dilera. Inscenizacja w dosadny sposób ukazuje problemy istotne dla młodego człowieka i proponuje konstruktywne metody ich rozwiązania. Zwraca też uwagę na to jak wielką wagę odgrywają poprawne relacje dzieci z rodzicami.