tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

2018 05 18 12.06.52

W dniach 17 i 18 maja odbyła się wycieczka do Pragi, stolicy Republiki Czeskiej. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej z opiekunami (Maciej Melzer, Joanna Urbańczyk, Małgorzata Jałocha, Sylwia Świstek oraz Renata Staszel).

W czwartek o godzinie 5 nad ranem opuściliśmy Maków Podhalański. Po siedmiu godzinach jazdy autokarem dotarliśmy na miejsce, gdzie rozpoczęło się nasze zwiedzanie tego pięknego miasta. Zawitaliśmy w klasztorze Strahowskim, w królewskiej dzielnicy Hradczany, w katedrze św. Wita, Małej Stranie oraz Złotej Uliczce. Wszystkie te miejsca położone były na wzniesieniu, przez co mieliśmy przyjemność podziwiać cudowną panoramę całej stolicy. Około godziny 18, po zakończeniu wyczerpującego spaceru przyjechaliśmy do hotelu, gdzie spędziliśmy noc. Na następny dzień o 8 rano wyruszyliśmy, by kontynuować zwiedzanie. Tego dnia zobaczyliśmy Uniwersytet Karola, Ungelt, Rynek Starego Miasta z Orlojem oraz Most Karola. Gdy zakończyliśmy, było to około godziny 13, mieliśmy trochę czasu, żeby kupić pamiątki. W kraju,
w którym powstawała bajka „Krecik” można było znaleźć mnóstwo maskotek, breloków, kubków czy też koszulek przedstawiających tę legendarną postać. Około godziny 14 udaliśmy się w drogę powrotną do naszej ojczyzny. W Makowie Podhalańskim byliśmy o 23:30.

Wycieczka ta, mimo iż była bardzo wyczerpująca, dostarczyła nam wielu wrażeń i mieliśmy okazję zobaczyć coś odbiegającego od naszej codzienności.