tel./fax.: (033) 877-16-16

20180209 092744

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura zwłaszcza w przedszkolach towarzyszy dzieciom prawie na co dzień. 9 lutego dzieci z przedszkola odwiedziły szkolną bibliotekę, dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Przedszkolaki zwiedziły placówkę, od pani Uli, która pracuje w bibliotece dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.
Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z chęcią oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej. Na zakończenie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane przez panią Ulę kolorowe, imienne zakładki do książek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że już niedługo, będzie częściej odwiedzać bibliotekę.
Dziękujemy pani Uli za ciekawe i pouczające spotkanie, oraz za wspaniałą zabawę.

Magdalena Mazur