tel./fax.: (033) 877-16-16

100 1176

17 września 2018 r. uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum spośród 16 kandydatów wybrali członków Samorządu Uczniowskiego. Wyborom przewodniczyły: pani Agnieszka Frączek i pani Bożena Grabiec. Skład komisji wyborczej tworzyli uczniowie, którzy w roku 2017/2018 byli członkami Samorządu Uczniowskiego.


Wyniki głosowania:
przewodnicząca: Adrianna Mazur z klasy VIIIC,
zastępca: Olimpia Lurka z klasy IIIC gimnazjum.

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2018/2019.

W czwartek, tj. 27.09.2018 r. odbędzie się dzień otwarty w następującym porządku:

 - 15.30 - klasy I-III SP

16:00 - Przedszkole, oddziały "zerowe", klasy IV-VIII SP oraz klasy III Gimnazjum

 

100 1073W sobotę, 15 września 2018 r., w Makowie Podh. z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Makowskiej i przy życzliwym wsparciu Policji Powiatowej dowodzonej przez mł.insp. Dariusza Drobnego – komendanta powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej, kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Burmistrza Makowa Podhalańskiego pana Pawła Sali i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Makowie pana Artura Piórkowskiego miało miejsce uroczyste posadzenie Dębu Pamięci dla uhonorowania aspiranta Policji Państwowej, urodzonego w Makowie w 1897 r., Ludwika Chudzika zamordowanego przez NKWD strzałem w tył głowy w Twerze w 1940 r. Jako 18-latek wstąpił do wojska. Brał udział w walkach o niepodległość Polski 1914 – 1920, m. in. w 8 Pułku Strzelców Polskich im. Fr. Nullo armii gen. J Hallera "Błękitna Armia" i w 50 Pułku Strzelców Kresowych – 3 Kompania Kartaczowa. Uczestniczył w wojnie bolszewickiej 1920 r. W Policji Państwowej od 1922 r. We wrześniu 1939 r. pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji Państwowej w Brodnicy jako zastępca komendanta policji. W 2007 r. z okazji uroczystości "Katyń – Pamiętamy" postanowieniem Prezydenta RP mianowany pośmiertnie na stopień aspiranta Państwowej Policji.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół (tj.: Gminne Przedszkole Samorządowe oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi) odbędzie się 03.09.2018 r. w następującym porządku:
* godz. 8:00 na hali sportowej - uczniowie klas I - VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum
* godz. 8:00 w salach lekcyjnych - przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych oraz zerowych.

W tym dniu. tj. 03.09.2018, o godzinie 16:00, na hali sportowej odbędzie się zebranie z rodzicami wszystkich uczniów i przedszkolaków uczęszczających do Zespołu Szkół. Ze względu na ważność poruszanych spraw, prosimy o obecność.

Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się w niedzielę 02.09.2018r. o godzinie 11:00.

Dowóz uczniów w dniu 03.09.2018 na godzinę 8:00, a odwóz ze szkoły o godzinie 13:15.

IMG 20180424 100949 HDR

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I-V uczestniczyli w tzw. ,,Programie dla szkół”. W ramach programu dzieci otrzymywały bezpłatnie owoce, warzywa oraz produkty mleczne. W ciągu roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w działaniach edukacyjnych mających na celu poprawę wiedzy na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności oraz przeciwdziałania jej marnotrawieniu.
Na zajęciach edukacyjnych dzieci dowiedziały się między innymi, czym jest piramida żywieniowa, jak opracować całodzienny jadłospis zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, o czym należy pamiętać przed przygotowaniem posiłków i przed jedzeniem, samodzielnie przygotowali owocowe sałatki, surówki, kanapki warzywne. Wspólnie spożywali zdrowe śniadanie.
Klasy pierwsze przygotowały reklamę produktów mlecznych pt. ,,Pij mleko, będziesz wielki”. Klasy drugie opracowały przepisy na wiosenne zdrowe dania z jogurtów i nasion, czyli tzw. ,,Jogurtowe fantazje”, natomiast klasy trzecie układały rymowanki o owocach, warzywach i produktach mlecznych, zachęcające do ich spożywania.
W czasie zajęć uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów. Poznawali wartości odżywcze produktów mlecznych.
W drugim okresie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez panią Magdalenę Mazur oraz grupę 5- latków pt. ,, Owocowy galimatias” oraz w przedstawieniu pt. ,,Pij mleko” przygotowanym przez koło teatralne gimnazjum pod opieką pani Jolanty Barłóg.
Uczniowie klas IV i V uczestniczyli w konkursach, podczas których układali wierszyki na temat owoców, warzyw i produktów mlecznych.
Dzieci bardzo chętnie spożywały otrzymane w szkole owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Aktywnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach promujących zdrowe odżywianie.

Kudzia Marta

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej

Tytuł: „Niepodległa”

Temat: Przedstawienie w formie plastycznej tematyki związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Cele:
-twórcza interpretacja faktów, zdarzeń, postaci historycznych w formie plastycznej;
-pobudzenie postaw patriotycznych poprzez aktywność plastyczną połączoną z pogłębianiem świadomości historycznej;
-znalezienie ciekawej formy plastycznej dla przedstawienia tematu konkursu;
-możliwość przedstawienia własnej wizji na temat odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy:
Do udziału w konkursie organizator zaprasza dzieci, młodzież oraz rodziny. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:
Kategoria indywidualna:
1) dzieci z klas I-IV;
2) dzieci z klas V- VIII+III gimnazjalna;
Kategoria grupowa:
3) rodziny.