tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

„Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji.”
Maria Dąbrowska

IX GMINNY KONKURS POLONISTYCZNY
O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA

Organizator:
Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim pod patronatem Burmistrza Makowa Podhalańskiego.

Cele konkursu:
• Sprawdzenie stopnia znajomości treści książek.
• Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
• Rozbudzanie pasji czytelniczej oraz zamiłowania do literatury.
• Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
• Popularyzacja wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży.
• Wzbogacanie słownictwa poprzez obcowanie z pięknem języka literackiego.

W dniu 12.03.2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej wzięli udział w II Powiatowym Festiwalu Zawodów zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Gospodarzem tegorocznej edycji był Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej. Uczestnicy Festiwalu poznali oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski.

20190306 092927

Nasza szkoła kolejny raz udowodniła, jak ważną rzeczą jest integracja. W ramach kampanii „Kilometry Dobra” mieliśmy ogromny zaszczyt gościć przedstawicieli Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Juszczyna. Przyjechali, aby zaprezentować nam przedstawienie pt. „Rzepka”. Inscenizacja była przeplatana utworami muzycznymi. Publiczność aktywnie wspierała aktorów gorącymi oklaskami. Występ został zakończony gromkimi brawami i owacją na stojąco. Warto wspomnieć, iż mieliśmy także możliwość zaznajomienia się z językiem „Makaton”, czyli systemem gestów i symboli, które umożliwiają porozumiewanie się osobom ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi. To było niezwykle radosne, ale i pouczające spotkanie, za które serdecznie dziękujemy.

Uczestnicy


obrazel

Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej tzw.: „oddziałów zerowych”, na rok szkolny 2019/2020.
Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły w godzinach 9.00 – 14.00, w terminie od 11.03.2019r. do 22.03.2019r.

RODZICÓW PROSIMY O DOKŁADNE SPRAWDZENIE:
ODLEGŁOŚCI ZAMIESZKANIA OD SZKOŁY
ROLI NA JAKIEJ DZIECKO JEST ZAMELDOWANE (dotyczy: Białki, Grzechyni, Żarnówki)

Druki do pobrania:
w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły: www.zsmakow.edu.pl w zakładce rekrutacja.

obrazek2

 

otwarty

Dyrekcja Zespołu Szkół – Gminnego Przedszkola Samorządowego w Makowie Podhalańskim wraz ze społecznością przedszkolną  zapraszają wszystkich przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami na „Dzień Otwarty w Przedszkolu”, który odbędzie się w piątek 15 marca 2019r., w godz. 9.00 – 11.00.

W programie:
zabawy integracyjne
zabawy kreatywne
zabawy plastyczno- techniczne
zwiedzanie przedszkola
poznanie oferty przedszkola


Przyjdź i poznaj nas lepiej

 100 2687

5 marca 2019 r. w auli naszej szkoły rozbrzmiewała muzyka wykonywana przez duet smyczkowy . Grali wirtuozi smyczka – Wojciech Marcinowski na skrzypcach i altówce oraz Krzysztof Orzechowski na wiolonczeli, który również śpiewał i w interesujący sposób opowiadał o wykonywanej muzyce.
Młodsi uczniowie uczestniczyli w audycji umuzykalniającej –„ Jedzie pociąg z daleka ”, gdzie Lokomotywa Duetu Smyczkowego przejeżdżała przez różne kraje Unii Europejskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały utworów pochodzących ze znanych miejsc Europy . Śpiewały i uczestniczyły także w interaktywnych zabawach muzycznych, rozpoznawały też flagi krajów, w których zatrzymywał się „muzyczny pociąg” .
Uczniowie ze starszych klas uczestniczyli w audycji „Smyczkowanie na śniadanie” – słuchając- jak to określił zabawnie pan Krzysztof -„ lekkostrawnych ” utworów pochodzących z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Polski, Węgier itd. Rozbrzmiewała muzyka klasyczna, ludowa, jazzowa, taneczna i filmowa.
Młodsi i starsi chętnie brali też udział w muzycznych quizach z nagrodami, dobrze radzili sobie także z rozpoznawaniem muzyki filmowej.
Koncert dostarczył wielu muzycznych wrażeń i stał się żywą lekcją, która popularyzowała muzykę państw Unii Europejskiej i przybliżyła młodzieży arcydzieła muzyki naszego kontynentu.

Ewa Bukowiec