tel./fax.: (033) 877-16-16

20190212 095821

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
W lutym w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Od rana można było wyczuć niecodzienny nastrój. Niektóre dzieci wchodziły do sali w kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu rozpoczął się bal. Wystrój sali wprowadził wszystkich w wesoły nastrój oraz zachęcał do zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który sprawił, że dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka porywała je do tańca. Dzieci wracały do domów we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.

Magdalena Mazur

20190206 101040

„Doświadczyliśmy nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim”

Dnia 06.02.2019 r. klasy V b oraz VI a wyruszyły na wycieczkę edukacyjną organizowaną w ramach projektu „Doświadczamy nauki”. Warsztaty tematyczne powadzone były na Uniwersytecie Jagiellońskim. Cykl: „Świat kolorów, kolorowy wszechświat”, „Tajemnicze 3D” oraz „Fizyka w wesołym miasteczku, czyli o sile bezwładności” obejmował lekcje z pogranicza fizyki, chemii, przyrody i geografii, a zatem sięgał do różnorodnych zasobów nauk ścisłych szeroko pojętych. Podczas warsztatów wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów, np.: chromatografię barwnika w pisaku przy użyciu wody i bibułki filtracyjnej, zbliżanie dwóch ołówków przy widzeniu obuocznym i przy jednym oku zasłoniętym, wyszukiwanie plamki ślepej w oku, wyciąganie kartki papieru spod butelki, kręcenie wiaderkiem ze szklanką wypełnioną wodą o 3600 i wiele innych. Na zajęciach o trójwymiarze oglądaliśmy zdjęcia w 3D przy pomocy specjalnych okularów. Dowiedzieliśmy się, na czym polega tworzenie filmów w 3D metodą stereoskopową oraz polaryzacyjną. Te cenne doświadczenia będziemy mogli wykorzystać na różnych zajęciach szkolnych. Warsztaty uświadomiły nam, że poprzez działanie, eksperymentowanie, świadome i aktywne uczestniczenie w procesie uczenia się, doświadczamy nauki wszelkimi zmysłami. Byliśmy zachwyceni wycieczką i nie możemy się doczekać kolejnej.

Uczestnicy


otwarty

W dniu 31.01.2019 r. odbędą się zebrania klasowe w następującym porządku:

- 15:30 - dla klas I - III, klas "0" Przedszkola

- 16:00 - dla klas IV- VIII oraz III Gimnazjum 

 dsc 0192

W dniu 10 stycznia 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się Konkurs Kolęd w języku niemieckim: "Deutsche Weihnachtslieder".
Wzięło w nim udział pięć uczennic z klasy III B Gimnazjum. Są to: Karolina Bachul, Magdalena Biel, Julia Bryndza, Joanna Dyrcz, oraz Marcelina Kubańska.
W konkursie wzięło udział 16 szkół naszego powiatu.
Nasze uczennice zaśpiewały kolędę: "Stille Nacht", oraz świąteczną piosenkę; "Schlittenfahrt". Swój występ uświetniły akompaniamentem na ukulele, oraz pięknymi strojami, zdobywając II miejsce.
Gratulujemy !!!!!

stajenka

Niech cudowna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem otulonym ciepłem i miłością, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i Bożym błogosławieństwem.

Wszystkim Rodzicom i uczniom naszego Zespołu Szkół
życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.