logo z cieniem 2

 100 2182

Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi .
W buciki wszystko zwinnie upycha
i jak czarodziej w pośpiechu znika.

06 grudnia 2018 r. gościliśmy w Szkole niezwykłego Gościa – świętego Mikołaja. Jego wizyta sprawiła uczniom wiele radości, wywołała uśmiech na twarzach. Święty Mikołaj został zaproszony przez dzieci do zabawy. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością poprosiły św. Mikołaja o odwiedziny za rok, obiecując, że czekając na niego, będą bardzo grzeczne!

Samorząd Uczniowski
Bożena Grabiec

 IMG 20181201 163209 resized 20181209 020550480

1 grudnia 2018 r. w sali koncertowej OSP w Makowie Podhalańskim odbył się Mikołajkowy Turniej Tańca, w którym wzięło udział 18 dziewcząt z naszej Szkoły. Organizatorami festiwalu byli: Miejska Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Makowie Podhalańskim.
O godzinie 13.00 rozpoczęły się zawody w poszczególnych kategoriach: taniec towarzyski w parach, formacje taniec nowoczesny, duet taniec nowoczesny, soliści taniec nowoczesny, kategoria open , show. Nasze dziewczyny - cheerleaderki zajęły II miejsce w kategorii Show. Zaprezentowały układ z szarfami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Grabiec

Jak co roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w Makowskich Dniach Poezji. Tym razem gościem specjalnym był Jarosław Rosiński - aktor zawodowy. Uczestnicy mogli wybrać dowolne utwory poetyckie oddające ich uczucia i emocje. Recytując, pokonywali lęk przed przestrzenią sceniczną, ćwiczyli prawidłową dykcję i intonację. A przede wszystkim uwrażliwiali się na piękno języka ojczystego. Po części oficjalnej odbyły się zajęcia warsztatowe, które sprawiły wszystkim wiele radości.

 

W dniu 29 listopada, o godzinie 16:00, na auli szkolnej odbędzie się spotkanie z policjantem mł. asp. Krzysztofem Błachutem. Tematem spotkania będzie „Cyberprzemoc i jej współczesne zagrożenia wśród dzieci i młodzieży”. Na spotkaniu zostanie również poruszony temat narkomanii oraz challenge - niebezpiecznych i nieprzemyślanych wyzwań wśród nastolatków.

Spotkania z klasowe w tym dniu odbędą się w następującym porządku:
* dla klas 1-3 o godzinie 15:30
* dla klas 4-8 SP oraz 3 G po zakończeniu spotkania z policjantem.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

100 1871

W dniach 18 października i 14 listopada 2018 roku odbyły się w bibliotece szkolnej spotkania z uczniami klas 1-3 oraz Oa,Ob,Oc w ramach akcji „głośnego czytania”.
Tematem prezentacji przygotowanych przez uczennice klasy 7b były historyjki z książeczki pt: ”Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.
Starsze koleżanki najpierw przeczytały jedną z opowieści o rysiu Rysiu z podziałem na role, a następnie były konkursy, opowieści o swoich „słodziakach”, wspólne tańce i śpiewy.
Dzieci były bardzo zadowolone, a nasze animatorki spisały się naprawdę na MEDAL!!!!!


Dziękujemy!
B.Kogut
M.Tatara-Popielarczyk

100 1768

W dniu 9 listopada 2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pań: Agnieszki Bisagi i Agnieszki Szuber.
Symbolicznie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy. W części artystycznej młodzi aktorzy przedstawili burzliwe dzieje naszego kraju. W uroczystą inscenizację włączyli się również harcerze, uczniowie klasy Vc oraz chór szkolny.

 

100 1923
 

11 listopada 2018 roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Włączając się w obchody tego święta, uczniowie naszej szkoły wykonali gazetki ścienne upamiętniające wydarzenia związane z rocznicą. Oprócz symboli narodowych pojawiły się na gazetkach zdjęcia, informacje o bohaterach narodowych, wiersze i pieśni patriotyczne.

Samorząd Uczniowski

imag1176

W obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości włączyli się również najmłodsi.
Każda grupa przedszkolna i zerówkowa z wielkim entuzjazmem wykonywała prace plastyczne oraz gazetki związane z tematyką o Polsce.
Dnia 9 listopada 2018r. przedszkolaki, wraz z całą społecznością szkolną, z wielką powagą odśpiewały hymn naszego kraju „Mazurka Dąbrowskiego”.
Obejrzały też przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów.
Dnia 11 listopada 2018r. dzieci wzięły udział w obchodach rocznicy w naszym mieście. Mali Makowianie ochoczo uczestniczyli w przemarszu do miejsc pamięci, gdzie złożyli biało-czerwone kwiaty.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się widowisko na rynku makowskim, przedstawiające w realny sposób sytuacje sprzed stu lat. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w starych samochodach oraz unieść ciężar broni.

Anna Stasik

DSC 0040

W dniu 29.10.2018r. (poniedziałek) uczniowie klasy 3b i 3c gimnazjum uczcili 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozwiązując zagadki w języku angielskim w grze „Polish Independance Escape Room”. Nauczyciel języka angielskiego przygotował dla każdej grupy po cztery zagadki związane z flagą, godłem, hymnem oraz Konstytucją Polski . Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu zagadek , otworzeniu cyfrowych kłódek: trzycyfrowej, czterocyfrowej, pięciocyfrowej oraz pięcioliterowej i odzyskaniu polskiej flagi zamkniętej w skrzyni. Oprócz świetnej zabawy i miłej atmosfery, jaka panowała w czasie gry, gimnazjaliści doskonalili język angielski oraz poszerzali wiadomości dotyczące historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagrodą za zdobycie flagi były słodkie upominki.


Katarzyna Melzer

DSC 0006

W tym roku obchodzimy 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym uczniowie naszej Szkoły postanowili pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego przygotować gazetkę w języku angielskim, która uczci ten wyjątkowy dzień . Podczas pracy nad nią uczniowie utrwalali wiadomości z historii związane z tym wydarzeniem oraz umiejętności językowe: pisanie i czytanie.

img 20181016 091252
W jesienny, słoneczny dzień, 16.10.2018r., klasy IIIa i IIc pojechały na wycieczkę do Babiogórskiego Parku Narodowego zorganizowaną przez Biuro Turystyczne pana Jacka Trybały w Białce. Przygoda rozpoczęła się już od wyjścia ze szkoły, gdzie powitał nas operator filmujący dronem uczniów zmierzających do autokaru.
W Babiogórskim Parku Narodowym czekał na nas przewodnik, który poprowadził uczniów ścieżką edukacyjną na Mokry Kozub, przedstawiając po drodze budowę gleby, szatę roślinną i in. Mieliśmy okazję, przy słonecznej, pięknej pogodzie, zobaczyć panoramę Babiej Góry z platformy widokowej. Kolejną atrakcją była możliwość badania czystości wody, pobranej ze strumienia z wykorzystaniem różnych odczynników. Lekcja przyrody w terenie cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów.
W BPN uczniowie zwiedzili muzeum – stałą ekspozycję poznając faunę i florę tego unikatowego miejsca. Obejrzeli również film o Królowej Beskidów. Jak to bywa na wycieczkach mogli zakupić pamiątki, upominki i przybić pieczątki na pocztówkach.
W Ośrodku Wypoczynkowym Zawojka czekała na nas niespodzianka w postaci smacznego obiadu z deserem, który po górskiej wędrówce dzieci z apetytem zjadły oraz warsztaty z Eko-sianka, które były atrakcją dla dzieci. Okazało się, że w krótkim czasie pod opieką instruktorów można wyczarować z siana przeróżne zwierzaki, pajace i ozdoby.
Nie zabrakło także zajęć na świeżym powietrzu, takich jak rozgrywki piłki nożnej, zabawy oraz zumba z instruktorką tańca.
Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Trybale za wspaniale zorganizowaną wycieczką do Zawoi, która dostarczyła dzieciom wielu atrakcji, przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Wzbogaciła ich wiedzę o środowisku i rozbudziła zainteresowania przyrodnicze.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego i ciekawego filmiku z naszej wycieczki:
https://www.youtube.com/watch?v=V7U8sty3kqk
Maria Bochnak
Maria Matyja

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30