tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

img 1172

11czerwca 2016r. 33 uczniów z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim wraz z opiekunami wyruszyło na Zieloną Szkołę do Jantaru. Program zajęć na Zielonej Szkole był bardzo napięty. Odbyły się trzy wycieczki całodniowe jedna do Helu, druga do Trójmiasta a trzecia do Malborka.

 IMG 0014

Uczniowie klasy 6a przygotowali własne prezentacje wybranych książek. Działania te miały na celu rozbudzić pasje czytelnicze kolegów i koleżanek, zachęcić do spędzenia wolnego czasu ze słowem drukowanym.

k19

24 maja grupa naszych gimnazjalistów wraz z młodzieżą innych gimnazjów powiatu suskiego, pojechała na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka była nagrodą dla uczestników XV Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych – „Sekrety Sztuki”. Co roku turniej organizuje ZS im.św. J. Kantego w Makowie Podh.,a wycieczkę funduje Starostwo Powiatowe w Suchej B. W tym roku ekipa uczniów naszego gimnazjum w składzie: Ilona Bachul,
Aleksandra Szpak, Natalia Kaczmarczyk, Marta Melzer zajęły II miejsce w powiecie .
Corocznie gimnazjaliści zwiedzają miejsca związane z artystami, muzea, wystawy, licea plastyczne, a także biorą udział w różnych warsztatach artystycznych.

img 0007

Wielu uczniów klas II przez cały rok szkolny uczęszczało na zajęcia kółka matematycznego i wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangurze Żaczku.

img 20160413 134951

Projekt pt. „Pomagam, bo lubię” jest to druga edycja projektu wolontariackiego. W ubiegłym roku cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjum, dlatego opiekunka wolontariatu i autorka projektu Anna Giertuga postanowiła powtórzyć to przedsięwzięcie w tym roku szkolnym. Udział w nim wzięło 12 uczennic z klas II gimnazjum działających w dwóch grupach projektowych po sześć osób. Każda grupa opracowała zadania, które w ciągu roku były wykonywane na rzecz dzieci ze świetlicy szkolnej, szkoły, środowiska lokalnego jak również osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego jak i z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Juszczynie.

dscn2660

Podsumowaniem pracy młodych adeptów sztuki teatralnej był spektakl pt. „Królewna Śnieżka”. Klasyczna baśń została troszkę zmodyfikowana tak, by widzowie mieli więcej okazji do śmiechu. Premiera spektaklu odbyła się 21 czerwca i została gorąco przyjęta przez młodą widownię. Na przedstawienie zostały bowiem zaproszone wszystkie oddziały szkoły podstawowej.
Miesiące prób i potu na scenie przyniosły oczekiwane rezultaty: uśmiechy widowni i satysfakcję występujących uczniów.
Do zobaczenia na tej samej scenie we wrześniu :)

 

Justyna Wojdyła

Podkategorie