tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

W dniach 3 - 5 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole próbne egzaminy ósmoklasistów.
W pierwszym dniu uczniowie pisali test z języka polskiego. Zmagali się w nim z tematyką upływającego czasu, młodości i starości oraz samopoczucia i odczuwania życiowego „maja i listopada”.
Dzień później egzamin dotyczył zagadnień z matematyki. Uczniowie klas ósmych zmierzyli się z geometrią na płaszczyźnie i w przestrzeni, skalą, liczbami ujemnymi, procentami i innymi pojęciami, które wielokrotnie mają zastosowanie w życiu codziennym.
W trzecim dniu odbył się egzamin z języka obcego. Anglojęzyczne zwroty i sformułowania w mowie i piśmie sprawdzały, w jakim stopniu młode pokolenie opanowało obcy język. Badano, jak płynnie posługują się nim uczniowie na co dzień, np.: w mailach, ogłoszeniach, czy prostych wypowiedziach. Uczniowie zmierzyli się z gramatyką i składnią.
Wyniki próbnych egzaminów będą znane zapewne jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

100 4439W dniu 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie aniołków i diabełków. Miał dla małych i dużych wiele prezentów. Grzeczne dzieci z niecierpliwością oczekiwały przez cały rok na jego wizytę i powitały Mikołaja piosenkami i wierszykami. Radość z prezentów była ogromna. Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku znowu odwiedzi nasza szkołę, gdyż tylu grzecznych dzieci w jednym miejscu jeszcze nigdy nie spotkał.

Joanna Gigoń
Bożena Grabiec

IMG 20191127 17221228 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas 4-8 brali udział w konkursie na najlepszy strój lat 80-tych. Każda klasa wytypowała reprezentanta, który w rytm muzyki musiał zaprezentować przygotowany strój. Zwyciężyły klasy 6a, 6b i 8c i w ramach nagrody otrzymały punkty do „Klasy na medal”.

Joanna Gigoń
Bożena Grabiec

dietetyk28 listopada bieżącego roku w jadalni makowskiego Zespołu Szkół odbyło się spotkanie z panią dietetyk Magdaleną Józefiak zorganizowane z inicjatywy Stołówki Szkolnej „Smakołyk”, oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego mgr. Anny Stasik . Na konsultacje w sprawie żywienia najmłodszych uczniów zostali zaproszeni ich rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy. Akcję promowania zdrowych nawyków żywieniowych poparł pan dyrektor magister inżynier Artur Piórkowski.
Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom, którym przecież bardzo zależy na zdrowiu swoich pociech, że odżywianie jest aspektem złożonym i aby było jak najbardziej efektywne, musi opierać się na trzech filarach. Są to współpraca na linii dom – stołówka – wychowawca. Jeśli któryś z tych elementów nie będzie funkcjonował sprawnie, to nie możemy mówić o finalnym sukcesie jakim jest zdrowy, najedzony i uśmiechnięty uczeń .
Po wykładzie pani dietetyk rodzice oraz przybyli nauczyciele mogli zadawać pytania zarówno jej samej, jak i właścicielce stołówki. Części tej towarzyszyła także degustacja potraw, które wprowadzane są do jadłospisu uczniów . Porady pani dietetyk są brane pod uwagę przy układaniu menu dla uczniów Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim oraz uczniów ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Makowie Dolnym , Szkole Podstawowej w Grzechyni oraz Kojszówce w których stołówka wydaje obiady .
Makowska stołówka Smakołyk jeśli będzie zainteresowanie rodziców planuje cykliczne wizyty z wykładami pani dietetyk, która będzie także służyć pomocą przy układaniu diet dla dzieci, których stan zdrowia i zalecenia lekarskie wymagają szczególnego rodzaju odżywiania.


Stołówka Szkolna „Smakołyk”
Beata Musiał

Zapraszamy na dzień otwarty w czwartek 28 listopada 2019r.

 15.30- 16.30 wywiadówka: przedszkole, "0" i I-III

16.00-17.00 warsztaty profilaktyczne dla rodziców i nauczycieli (AULA)
17.00 - 17.30 wywiadówki IV-VIII

IMG 20191120 080750W ramach programów profilaktycznych „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Bieg po zdrowie” w Szkole Podstawowej nr 1 w Makowie Podhalańskim zorganizowano szereg wydarzeń będących przygotowaniem do dnia 21 listopada, który jest Światowym Dniem Rzucania Palenia.

W tygodniu poprzedzającym ten dzień we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze dotyczące szkodliwości palenia papierosów oraz zagrożeń związanych z nałogiem. Nauczyciele wychowawcy otrzymali materiały, dzięki którym mogli przeprowadzić takie lekcje. Zostały również przygotowane materiały dla rodziców w ramach pedagogizacji podczas wywiadówek. Każda klasa została zobligowana do przygotowania plakatu o tematyce antynikotynowej. W klasach IV – VI były to grupowe plakaty, a w klasach I – III każdy uczeń przygotowywał swój własny mały projekt.
W dzień poprzedzający Światowy Dzień Rzucania Palenia zostały przygotowane trzy gazetki ścienne mające przypominać i edukować uczniów i rodziców, jak ważna jest walka z nałogiem.

Teresa Kopszak
Sylwia Nitoń

Podkategorie