logo z cieniem 2

swieta

W ten świąteczny czas, kiedy Niebo łączy się z Ziemią, kiedy Maleńka Miłość puka do każdego ludzkiego serca, łączymy się z Państwem w przeżywaniu Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Życzymy ciepła płynącego ze Stajenki, wewnętrznego spokoju, by wszystko, co smutne i trudne zamknęło się w przeszłości ustępując miejsca dobroci, miłości i radości.

Niech nadchodzący Rok obfituje w sukcesy, pomyślność i wszelkie dobro, a Boża Dziecina błogosławi wszelkim poczynaniom i zamiarom na każdy dzień.

Życzą Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół.

 

obrazek2Zapraszamy do zapoznania się z treścią kolejnej gazetki szkolnej. W tym numerze przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych tematów świątecznych i sylwestrowych. Począwszy od pomysłów na wykonanie ozdób świątecznych, poprzez kącik ciekawostek, smaczne przekąski, trendy zimowej mody, recenzje książek – a na fryzurach sylwestrowych skończywszy. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zachęcą Was do lektury!

Czytaj więcej: Świąteczne wydanie elektronicznej gazetki szkolnej

 

dsc 0536

Dnia 16.12.2015r. obchodziliśmy w zerówce OB 6 urodziny Bolusia Urbańskiego. Rodzice dziecka zaskoczyli nas niezwykłym poczęstunkiem- wspaniałym tortem. Tort był w kształcie dużego klocka lego. Koledzy i koleżanki Bolusia byli zachwyceni wykonaniem i smakiem tortu. Pierwsze częstowaliśmy
 się ozdóbkam i w postaci klocków lego wykonanymi z marcepanu. Następnie każdy otrzymał duży kawałek tortu. Każde dziecko złożyło solenizantowi życzenia i wspólnie odśpiewaliśmy sto lat.

 

Jolanta Koper

 IMG 0003

18 grudnia w naszym Zespole Szkół miał miejsce wspaniały koncert. Uczniowie naszej placówki zaprezentowali swoje talenty grając kolędy na różnych instrumentach.

Świąteczny przegląd został zaproponowany przez samorząd uczniowski szkoły podstawowej i miał pokazać, jak dużo jest wśród uczniów tych muzycznie uzdolnionych. Jury, któremu przewodniczyła pani Zofia Klimala, miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ bardzo trudno było wyłonić wśród młodych ludzi tych najlepszych. Porównując stopień trudności instrumentów oraz wykonanie jury wyróżniło:

Magdalenę i Alicję Przywarę,
Natalię Polak
Artura Wartę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom życząc kolejnych sukcesów na muzycznym polu.

 

Opiekunka SU

Justyna Wojdyła

img 20151208 1016208 grudnia uczniowie klasy 2 b gimnazjum odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nie była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Rok wcześniej uczestniczyli w warsztatach „Budujemy poduszkowiec”, na których samodzielnie wykonali, poznali zasady działania i unosili się na poduszkowcach. Tym razem udali na wystawę „Wokół koła” złożoną z ok. 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów. Stanowiska, choć tematycznie dotyczą różnych dziedzin nauki i życia, wiąże wspólny kształt, jakim jest koło. Można więc samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym. Dodatkowo wycieczkowicze zwiedzili wystawę pt. „Inżynieryjny portret miasta”, na której zaprezentowano rozwój wybranych obszarów inżynierii miejskiej Krakowa od średniowiecza po dzień dzisiejszy. Oryginalne obiekty, modele, archiwalne fotografie, artykuły prasowe, jak również filmy portretujące współczesne miasto zachęcają do zastanowienia się nad związkiem pomiędzy rozwiązaniami inżynieryjnymi a jakością życia w mieście i codziennymi praktykami mieszkańców. Wycieczkę zakończyła się projekcją ciekawego film o tematyce świątecznej.

 

Agnieszka Barzycka

 

20151215 124958 

 W dniu 15 grudnia 2015 w Miejskim Domu Kultury w Makowie Podhalańskim , dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyły w rozdaniu nagród 13. Konkursu malarstwa i rzeźby „Boże Narodzenie w obrazach” . Prace zostały wykonane pod opieką artystyczną pani mgr Ewy Bukowiec – w klasach IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum oraz nauczycieli wychowawców w klasach I – III szkoły podstawowej. Nagrody otrzymało aż 17 uczniów naszej szkoły . Zostały one wręczone przez Burmistrza Pawła Salę.

Czytaj więcej: "Boże Narodzenie w obrazach"

P1080909Dnia 14 grudnia 2015r. Gminne Przedszkole Samorządowe gościło Panią Wiesławę Wolczko, która jest twórcą ludowym w zakresie bibułkarstwa.

Podczas krótkiej prelekcji Pani Wiesława opowiadała przedszkolakom o swojej pasji oraz prezentowała bożonarodzeniowe ozdoby wykonane z bibuły-aniołki, bombki, stroiki, łańcuchy.

Następnie wszystkie dzieci miały okazję do własnoręcznego wykonania bibułkowego aniołka. Krok po kroku prowadziła je do celu nasza wspaniała twórczyni, co pozwoliło na zwieńczenie dzieł małych rączek, które z zaciekawieniem realizowały kolejne etapy pracy. Trud przedszkolaków nagrodziły prześliczne anioły, którymi ozdobiono klasowe choinki.

 

 

Anna Stasik

DyplomSzpitalOd stycznia 2015r. nasza szkoła bierze udział w projekcie „Profilaktyka chorób nowotworowych układu pokarmowego w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności na terenie powiatu suskiego oraz ościennych” realizowanym przez suski Zespół Opieki Zdrowotnej.

Gościliśmy dietetyka, lekarza, psychologa, pielęgniarkę, którzy przedstawili nam w cyklu prelekcji sposoby prawidłowych zachowań żywieniowych. Na podsumowanie i utrwalenie zdobytych wiadomości zorganizowano konkurs plastyczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej zajęli bardzo wysokie lokaty:

I miejsce Wiktoria Sałapatek z kl. VI c,

III miejsce Krystian Majewski z kl. IIa,

Wyróżnienie Paweł Stasik z kl. VIa.

Gratulujemy.

12108023 939528549468367 2597867116793481166 nW dniu 05.12.2015r. w sali OSP w Makowie Podhalańskim odbył się Powiatowy Festiwal Tańca.

Naszą szkołę reprezentowały:

-Chearleaderki w składzie; Biel Magdalena, Czarniewska Karolina, Bryndza Julia, Wiciarz Julia, Janicka Aleksandra, Sala Emilia, Sobczuk Natalia, Suwaj Wiktoria,
Marek Katarzyna, Bobek Oliwia, Mlak Gabriela.

  •  Zespół Black Trio- Biel Magdalena, Czarniewska Karolina, Wiciarz Julia
  •  solista Krzeszowiak Oskar

W tańcu bezkonkurencyjne okazały się nasze zespoły.
W kategorii formacje taniec nowoczesny zajęliśmy:

I miejsce- Chearleaders
II miejsce – Zespół Black Trio

 

Opiekun- Bożena Grabiec

bezNazwy13 grudnia uczniowie klas II gimnazjum brali udział w organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński spotkaniach z matematyką. W programie wycieczki był wykład pt. „Jak zbudować płot”, a po nim quiz matematyczny skierowany do słuchaczy.

Naszą szkołę reprezentowała Marta Bartyzel. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Uniwersyteckie- Collegium Maius. Tematem zajęć była „Tajemnicza liczba pi”. Warsztatyty były zarazem początkiem projektu edukacjnego, który ma na celu ogranizajcję Międzynarodowego Dnia Liczby Pi w naszej szkole. Podczas wycieczki mogliśmy również zobaczyć Konkurs Szopek na Rynku w Krakowie.

 

Agnieszka Barzycka

W dniach 25-26 listopada 2015r. w klasach I – III Szkoły Podstawowej gościliśmy pluszowe Misie, które obchodziły swoje święto. Panie Barbara Kogut i Aleksandra Zając przygotowały prezentacje o misiach, różne bajeczki, malowanki z Misiami.

Podczas  prezentacji dzieci poznały: Misia Coralgola, Uszatka, Paddingtona  i Yogi.

Przypomniały sobie przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Pierwsze klasy malowały Malowanki, klasy drugie wykonały misiowe zakładki do książek, natomiast trzecie klasy pracowały w grupach  wykonując portrety misiów z figur geometrycznych. Na podsumowanie Święta odbyła się prezentacja na temat „Niedźwiedzi” oraz krótki konkurs dla klas III. Zabawa była wspaniała. Myślimy, że za rok znów będziemy gościć milutkie Misie

Aleksandra Zając

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31