tel./fax.: (033) 877-16-16

img 20180328 113641

Jak, co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną, Gminnym Konkursie Plastycznym „Wielkanoc w tradycji polskiej”. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach: malarstwo i rysunek oraz formy przestrzenne i w czterech grupach wiekowych - przedszkole i klasy 0, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII i gimnazjalne.
28 marca 2018 odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wystawy prac, którą można odwiedzać w siedzibie Domu Kultury do 18 kwietnia b.r.

A oto nazwiska laureatów:
- kategoria malarstwo i rysunek:
Martyna Dyrcz – II miejsce,
Jakub Bryndza – III miejsce,
Nikola Staszel – wyróżnienie,
Filip Jurkiewicz – I miejsce,
Edyta Kubasiak – II miejsce,
Antoni Trybała – III miejsce,
Laura Gierat – wyróżnienie,
Wiktoria Matuszewska – wyróżnienie,
Antonina Hojda – I miejsce,
Emilia Antosiak – II miejsce,
Kalina Mazur – wyróżnienie,
Martyna Włodarczyk – wyróżnienie,
Paweł Stasik – I miejsce,
Natalia Sobczuk – II miejsce.


- kategoria formy przestrzenne:
Lena Bernacka – I miejsce,
Lena Bogdanik – III miejsce,
Antonina Rak – I miejsce,
Angelika Adamek – II miejsce,
Jagoda Reczek – wyróżnienie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

21 marca o godz.10.00 odbył się w naszej szkole etap gminny Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo”.

Wzięło w nim udział 15 gimnazjalistów z Zespołów Szkół w Makowie Podhalańskim, w Białce, w Grzechyni i w Juszczynie.
Do etapu finałowego zakwalifikowało się 7 osób, w tym trzech uczniów z naszego gimnazjum.
I miejsce- Hojda Mikołaj- klasa III B –ZS w Makowie Podhalańskim.
II miejsce-Pasierbek Maja- klasa II A- ZS w Makowie Podhalańskim.
III miejsce- Kaczmarczyk Małgorzata- ZS w Juszczynie.
IV miejsce- Jurczak Kinga- ZS w Juszczynie.
V miejsce- Kłoda Justyna- ZS w Juszczynie.
VI miejsce-Biernacki Dominik- ZS w Białce oraz Martyna Sala-klasa II A- ZS w Makowie Podhalańskim.
Finał Konkursu ”Leonardo” odbędzie się w Zamku w Suchej Beskidzkiej w dniu 25 IV. Na zwycięzców jak co roku czeka dwudniowa wycieczka, W tym roku 30 pierwszych zwycięzców zwiedzi Łańcut i Zamość w dniach 8-9 czerwca.

Zwycięzcom gratulujemy!

Joanna Gigoń

tytulowe

„Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”.
Pod takim hasłem w dniach 12-16 marca 2018 roku odbywał się w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim „Tydzień z Królową Nauk”.
Wszystko rozpoczęło się w poniedziałek, kiedy to obchodzono w Polsce Dzień Matematyki, którego inicjatorem i organizatorem jest od kilku lat Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i patronatem merytorycznym e-math.pl. Dzięki otrzymanym materiałom na lekcjach matematyki został przeprowadzony quiz w postaci interaktywnej prezentacji pt. „Matematyka od kuchni”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Pytania związane były z przepisami i gotowaniem, a do każdego zadania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat”, pełniący rolę edukacyjną. Ponadto na gazetce na korytarzu szkolnym można było przeczytać „Matematyczne suchary”, jak np. „Proszę Pani! Gdy mnożymy ułamek dziesiętny przez 10, to przesuwamy przecinek w stronę okna czy w stronę drzwi?”.

img 20180315 122637

Powiatowy Festiwal Nauki to okazja dla uczniów klas gimnazjalnych na zapoznanie się z ofertą edukacyjną powiatu suskiego. Na hali sportowej, w szkolnych pracowniach oraz w warsztatach szkolnych ZS im. W. Goetla prezentowały się różne szkoły średnie. Najpierw uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z redaktorem Wiktorem Niedzickim, znanym z popularnych programów naukowych takich jak Laboratorium. Następnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną powiatu suskiego poprzez zwiedzanie stoisk przygotowanych przez lokalne szkoły średnie. Na Festiwalu Nauki prezentowały się również firmy z naszego regionu.

20180314 122621

Klasa IV b realizuje program antytytoniowy „Bieg po zdrowie”. Program został opracowany przez specjalistów Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Jego głównym założeniem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
Podczas ostatnich zajęć uczniowie pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów oraz tworzyli komiksy z udziałem bohaterów programu. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.