tel./fax.: (033) 877-16-16

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym się dzieli z innymi.
Św. Jan Paweł II

Szanowni państwo,
kolejny raz nasza szkoła organizuje pomoc rzeczową dla podopiecznych Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Pragniemy otworzyć serca i odpowiedzieć na potrzeby chorych, wśród których posługuje były makowski wikariusz ks. Józef Habina. Bardzo potrzebne są zwłaszcza pampersy SENI rozmiar 1 i 2, chusteczki nawilżane i kremy przeciw odleżynom (np. sudocrem) oraz inne środki pielęgnacyjne. Wszystkie te dary można składać u wychowawców klas lub na portierni w naszej szkole do 4 czerwca 2018 r.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro.

20180430 120525

Zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. Racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na jego aktywność psychiczną, samopoczucie, na stosunek do nauki i zabawy. Nasze przedszkole cały czas podejmuje działania, które mają na celu promowanie zdrowia wśród przedszkolaków, dlatego też w roku szkolnym 2017/2018 w ramach V edycji projektu "Czysta Małopolska", dotyczącego upowszechnienia wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu wśród dzieci przedszkolnych,nauczycielki przedszkola i oddziałów zerowych przeprowadziły szereg zajęć i zabaw zachęcających dzieci i rodziców do zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia.
Podsumowaniem projektu było przygotowanie KRONIKI ZDROWEGO ODŻYWIANIA W PRZEDSZKOLU, ukazującej działania naszej placówki w zakresie promocji zdrowego żywienia. Kronika zawiera zdjęcia, ilustracje oraz prace dzieci związane z tematem przewodnim naszych działań.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej kroniki w bibliotece szkolnej.

Magdalena Mazur

IMG 20180417 085222

17 kwietnia 2018r. aula naszej szkoły tętniła tańcem i śpiewem. W tym dniu odbywały się eliminacje gminne Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych
i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018”. Na scenie prezentowały się zespoły, duety i soliści w trzech kategoriach wiekowych i w dwóch formach – muzycznej i tanecznej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Reprezentanci naszej szkoły to: zespół „Rytm” – uczniowie klasy IIa, zespół „Happy cheerleaders” oraz solistki Stefania Wieczorek i Alessandra Łyga. Występy naszych reprezentantów były bardzo udane – zespół „Happy cheerleaders” i solistki zdobyły II miejsca w swoich kategoriach, a zespół „Rytm” otrzymał nominację do etapu powiatowego w Zawoi, gdzie reprezentował naszą szkołę i gminę.

Dzieciakom dziękujemy za wspaniałe występy, liczymy na dalsze sukcesy i rozwijanie talentów!


Bożena Grabiec
Maria Matyja

20180427 095428

Dnia 27 kwietnia 2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu panią Justynę, mamę Natalii, która uczęszcza do naszego przedszkola. Pani Justyna jest z zawodu inżynierem środowiska i swoją wiedzą z zakresu ochrony naszej planety podzieliła się z przedszkolakami. Szczegółowo omówiła z dziećmi w jaki sposób należy segregować śmieci, podkreśliła konieczność ochrony środowiska poprzez takie działania jak: oszczędzanie wody, energii, oraz właściwe zachowanie na łonie natury. Nasze przedszkolaki ochoczo wymieniały swoje pomysły jak należy dbać o czystość w lesie, w parku i każdym innym miejscu, a także zapewniły, że tak właśnie postępują. Dziękujemy pani Justynie za ciekawe zajęcia oraz aktywny udział w ochronie naszej planety, a co najważniejsze za uświadomienie dzieciom, ze one również są odpowiedzialne za stan naszego środowiska.

Magdalena Mazur

20180419 095313

W kwietniu przedszkolaki na terenie ogrodu przedszkolnego w przygotowanych kwaterach warzywnych zasiały nasiona popularnych warzyw: marchewki, pietruszki, koperku, sałaty, rzodkiewki, buraczków. Dzieci przygotowały grządki, wysiały nasiona i lekko przysypały ziemią, delikatnie udeptując, na końcu podlały zasiewy. Przy okazji sprawdziły w praktyce swoją wiedzę o roślinach, czynnikach jakie są niezbędne dla zapewnienia im prawidłowego wzrostu.
Dzieci z uśmiechem na twarzy podziwiały swoje dzieło, obiecując, że będą dbały, aby roślinki prawidłowo się rozwijały.

Magdalena Mazur

100 0578

W ramach działań promocji zdrowego odżywiania, dzieci z grupy 5 latków przygotowały inscenizację pt."Owocowy Galimatias",
której celem było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców i zachęcanie do ich spożywania.
Gra aktorska i "owocowo - warzywna" sceneria, przekonywały przedszkolaków do jedzenia warzyw i owoców.
Przedstawienie odbyło się przed grupą przedszkolaków w obecności rodziców i nauczycieli.
Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy barwne kostiumy i liczne rekwizyty oraz hasła o zdrowym odżywianiu.
Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych mogły zaśpiewać z małymi aktorami piosenki: "Witaminki", "Na marchewki urodziny", "Małe czerwone jabłuszko". Publiczność słuchała bardzo uważnie, bo przecież każdy z nas chce być zdrowy :)

Magdalena Mazur