tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

IMG 20180612 084939

W dniu 12 czerwca 2018r., uczniowie klas I-III mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach muzycznych, które poprowadził artysta muzyk, Władysław Biedrawa. Niezwykły człowiek, bo tak można nazwać wszechstronnie uzdolnionego artystę, ukazał dzieciom piękno i różnorodność muzyki. Artysta, ze swoistym żartem i dowcipem, opowiadał o muzyce i jej roli w życiu każdego człowieka oraz pokazywał instrumenty, na których grał z niezwykłym wdziękiem i delikatnością, prowadząc słuchaczy w najrozmaitsze zakątki świata i ukazując różnorodne style w muzyce. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pięknych melodii granych na różnych instrumentach.
W kolejnej części spotkania kilku uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoją grę na skrzypcach, gitarze, keyboardzie, a niektórzy z nich wykonali ludowe tańce. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy bawili się przy melodiach granych na harmonii.

Barbara Stopa

100 0782

Akcja charytatywna „ Dzielę się dobrem” została zainicjowana i poprowadzona przez panią Irenę Małysę, mamę dwóch uczniów naszej szkoły. Akcja została pomyślana i skierowana do uczniów klas trzecich, którzy pod opieką naszego proboszcza Tadeusza Różałowskiego przygotowywali się do Pierwszej Komunii Świętej. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi dzieci klas trzecich na potrzeby drugiego człowieka, oraz zorganizowanie działań, które pozwolą zebrać fundusze na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im.ks. Józefa Tischnera.
Działalność charytatywna prowadzona była cały rok szkolny 2017/2018. W ramach tej akcji uczniowie klas trzecich zorganizowali kiermasz zabawek oraz kiermasz wielkanocny. Na kiermaszach tych dzieci sprzedawały swoje zabawki, stroiki wielkanocne, ciasta oraz ozdoby świąteczne. Ponadto uczniowie klas trzecich składali dowolne datki do puszek, a po przyjęciu I Komunii Świętej dzielili się pieniędzmi, które otrzymali jako prezent komunijny.
Całoroczne działania uczniów, rodziców i wychowawców zaowocowały zebraniem pokaźnej kwoty w wysokości 6316 zł. Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego (koncentrator tlenu, dwa ssaki przenośne Devilbis, 3 inhalatory, materiały opatrunkowe, suplementy witamin ), który uczniowie przekazali na rzecz potrzebujących dzieci.
Wszystkim, którzy wsparli i zrozumieli szczytny cel akcji, serdecznie dziękujemy.

Barbara Stopa

IMG 20180615 132509

15 czerwca 2018r. klasy II odbyły wycieczkę do zoo w Krakowie. Uczniowie mieli okazję poznać różne zwierzęta, ich zwyczaje, sposób odżywiania, przystosowanie. Zwiedzanie odbywało się z przewodnikiem, który opowiadał różne ciekawostki z życia zwierząt i odpowiadał na pytania dzieci.
Uczniowie byli podzieleni na zespoły, które miały przydzielone określone zadania. Realizację zadań dzieci przedstawiły po wycieczce na zajęciach edukacyjnych prezentując efekty swojej pracy.
Uczniowie pracowali metodą projektów, obserwacji, pokazu, problemową, zadań stawianych do wykonania i wykorzystywali różne źródła informacji.

IMG 20180613 103539

13 czerwca 2018 Dziecięcy Zespół Muzyczny Rytm oraz duet Julia Potępa i Zuzanna Stanaszek reprezentowali naszą szkołę w VI Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce Zdroju. Dzieci zaprezentowały się na scenie amfiteatru w kolorowych strojach, z dodatkowymi rekwizytami, o które zadbała p. Sylwia Świstek, gdyż piosenka nosiła tytuł „Świat jest pełen kolorów”. I rzeczywiście, na scenie amfiteatru było bardzo kolorowo i wesoło.
Za udział w finale zespół RYTM otrzymał pamiątkowy dyplom. Festiwal od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników – w tym roku ponad 400. Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje – warsztaty programowania, klocki lego, pokaz w planetarium, malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, puszczanie baniek i oczywiście poczęstunek.
Dzieci atrakcyjnie i naukowo spędziły czas w Rabce i z nowymi doświadczeniami wróciły do domu, a za rok, kto wie, może znowu się tam pojawią!


Opiekun zespołu
Maria Matyja

IMG 2375

01 czerwca 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim wraz z opiekunami wyruszyli na Zieloną Szkołę do Władysławowa. Program zajęć na Zielonej Szkole był bardzo napięty. Odbyły się trzy wycieczki: dwie do Trójmiasta, trzecia na Hel. W Gdyni byliśmy w Akwarium i na statku – muzeum „Dar Pomorza”. W Sopocie przespacerowaliśmy po molo i słynnym Monciakiem , zobaczyliśmy Krzywy Domek. Osobna wycieczka była do Gdańska, tutaj podziwialiśmy: Stare miasto z ciekawą architekturą, byliśmy w Kościele Mariackim i pod słynną fontanną Neptuna. Płynęliśmy „Czarną Perłą” na Westerplatte, wysłuchaliśmy ciekawych wiadomości od naszej pani przewodnik o walkach, które tu się toczyły. Na Hel pojechaliśmy zobaczyć fokarium i żyjące tam zwierzęta. Zobaczyliśmy wystawę „ Ssaki Morza Bałtyckiego”. Widzieliśmy karmienie i pokazy sprawnościowe fok, które zaskoczyły nas swoją sprawnością i mądrością. Szkoda tylko, że sami nie mogliśmy karmić tych pięknych zwierząt. W pozostałe dni nasze zajęcia również mieliśmy interesujące, wśród nich była wycieczka do Centrum Edukacji Rybołówstwa . Poznawaliśmy pracę rybaka , opowieści związane z Władysławowem i mogliśmy posterować „prawdziwym kutrem” .

Odbyły się Neptunalia, przyjęliśmy w grono Wilków Morskich nowych członków, oglądaliśmy zachody słońca, były różnego rodzaju rozgrywki sportowe na plaży, konkurs rzeźby z piasku, spacery po plaży no i oczywiście plażowanie. Z Zielonej Szkoły wszyscy wróciliśmy szczęśliwi, opaleni, zadowoleni i bogatsi o wiedzę dotyczącą wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Aleksandra Zając

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się na auli szkolnej

w następującym porządku:

* 21 czerwca 2018r. o godzinie 9.00 - przedszkole i oddziały zerowe

* 22 czerwca 2018r.:

      - 8.00 - klasy I - III Szkoły Podstawowej

      - 9.00 - klasy IV - VI Szkoły Podstawowej

      - 10.00 - klasy VII Szkoły Podstawowej oraz klasy II i III Gimnazjum

 

21 czerwca 2018r. o godzinie 18.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów.