logo z cieniem 2

 

100 3201

30 kwietnia w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim obchodzone było święto Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie przygotowali flach mob: w formie pochodu przeszli korytarzami szkolnymi, wykrzykując hasła związane z świętem trzeciomajowym, śpiewając pieśń „Witaj Majowa Jutrzenko” i rozdając flagi oraz ulotki z tekstem konstytucji. Tego dnia w strojach uczniów dominowały barwy biało-czerwone, a na gazetkach ściennych i ekranie umieszczonym przy wejściu do szkoły zaprezentowano najważniejsze fakty i sylwetki postaci związanych z wydarzeniami z roku 1791.

 DSC 0287

W dniu 25 kwietnia o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole etap gminny Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo”. Wzięło w nim udział 17 uczniów klas III gimnazjum z Gminy Maków Podhalański.
Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu przedmiotów nauczanych w gimnazjum oraz dodatkowymi z wiedzy o regionie. Do etapu finałowego przeszło 7 uczniów. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces, zdobywając cztery pierwsze miejsca. I miejsce zajęły uczennice: Joanna Dyrcz z klasy III B oraz Maja Pasierbek z klasy III A, II miejsce: Marcelina Kubańska z klasy III B, IV miejsce: Martyna Sala z klasy III A, V miejsce: Wiktoria Mazur z ZS w Juszczynie, VI miejsce: Mateusz Polak z ZS w Juszczynie oraz Jacek Żarnowski z ZS w Grzechyni.
Etap finałowy odbędzie się 10 maja w Słowacji i będzie składał się z dwóch części: ustnej i pisemnej. Zwycięzcy pojadą na trzydniową wycieczkę do Słowacji.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Joanna Gigoń

IMG 20190513 123235

13 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej „You can sing”. Swoimi umiejętnościami wokalnym, a przede wszystkim językowymi mogło pochwalić się dziesięciu wokalistów, duet i dwa zespoły muzyczne reprezentujący uczniów z klas IV – III gimnazjum. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do konkursu, więc wybór najlepszych wykonawców nie był łatwy dla organizatorów: p. Grażyny Wąsik, p. Sylwii Nitoń i p. Agnieszki Szuber. Ostatecznie
I miejsce przyznano Milenie Tomczak z kl. VIb, II miejsce - Karinie Chłapek z klasy IIIcG, III miejsce – Stefanii Wieczorek z kl. VIIIc. Wyróżnienie otrzymał duet: Gabriela Łyga z klasy VIb i Marta Mętel z klasy VIIa oraz zespół The Rainbow w składzie: Aleksandra Janicka, Karolina Czarniecka, Magdalena Biel, Julia Bryndza, Natalia Bąbol i Weronika Bąbol, W nagrodę uczestnicy otrzymali drobne nagrody i dyplomy, ale przede wszystkim szansę pokazania swoich talentów na deskach amfiteatru w Rabce podczas VII Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbędzie się w czerwcu.

Organizatorzy

20190329 214901

Uczniowie klasy IVd tak lubią szkołę, że postanowili spędzić w jej murach noc. Nocowanie miało miejsce w ostatni piątek marca. Po pysznej kolacji uczniowie przygotowali w grupach piękne plakaty związane z przeczytanymi lekturami, a potem grali w przeróżne gry planszowe, logiczne i zręcznościowe. Odbyła się bitwa na poduszki i czytanie na dobranoc. To była dłuuuga, niezapomniana noc...
Czwartoklasiści wrócili rano do domów zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni.


Wychowawca kl. IVd

19 lutego br. odbył się szkolny konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas VI – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Joanna Dyrcz (kl. IIIb gimnazjum),
II miejsce: Marcelina Kubańska (kl. IIIb gimnazjum),
III miejsce: Paweł Stasik (kl. IIIa gimnazjum),
Wyróżnienie: Karolina Kubasiak (kl. VIIa).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
Organizatorzy

27 lutego odbył się szkolny konkurs czytelniczy o tytuł „Książkomaniaka Roku 2019” przeznaczony dla uczniów klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się doskonałą znajomością treści 3 książek. Zmagania konkursowiczów oceniało jury, które po podliczeniu punktów przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Marcelina Kubańska z kl. III b gimnazjum,
II miejsce: Kalina Mazur z kl. VII b,
III miejsce: Natalia Sobczuk z kl. VIII b,
Wyróżnienie: Emilia Maczek z kl. VII c.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
Organizatorzy

15 marca 2019 r. troje uczniów klas III gimnazjum wzięło udział w eliminacjach gminnych XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Makowie Podhalańskim. Jedna z uczennic: Marcelina Kubańska zajęła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!

img 2860

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych i prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku.

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie przez świadków zdarzenia działań ratujących życie ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność posiadanych umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy.

Czytaj więcej: Uczniowie uczą się ratować

IMG 2968

Nastała wiosna , dni są cieplejsze i dlatego chętnie spędzamy czas wolny na świeżym powietrzu, jeździmy na rowerach, rolkach. Dbając o zdrowie, musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.
W piątek 5 kwietnia uczniowie młodszych klas spotkali się w auli szkolnej z policjantem p. aspirantem Piotrem Ponikiewskim. Pan policjant przypomniał zasady poruszania się po drogach i rozdał dzieciom kamizelki odblaskowe. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Bądź widoczny! Noś odblaski”.
Na koniec zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej „Noś odblaski”.


Aleksandra Zając

5 kwietna uczniowie naszej szkoły pod opieką Samorządu Uczniowskiego zorganizowali akcję charytatywną na rzecz bezdomnych psów i kotów przebywających w schronisku w Harbutowicach. Celem akcji było wsparcie czworonogów, kształtowanie pozytywnych cech charakteru dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie empatii, uwrażliwienie na krzywdę zwierząt. Zebrano dużą ilość karmy suchej i mokrej. Uczniowie mogą mieć satysfakcję i poczucie, że zrobili coś dobrego – pomogli zwierzętom.

Wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt i włączyli się w akcję, serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

krzyz

Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy napełnią wszystkich spokojem, otuchą i wiarą w zmartwychwstałego Chrystusa.
Niech dadzą siłę do pokonywania trudności i pozwolą z ufnością patrzeć w przyszłość.
Zdrowych, radosnych Świąt życzą:

Dyrekcja i Nauczyciele
Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!

Informuję, że organizacja pracy szkoły od dnia 15 kwietnia 2019r. obywać się będzie następująco:

1.   Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony w dniach od 15 do 17 kwietnia (poniedziałek – środa), zgodnie z poniższym harmonogramem.

Dzień

Przedmiot

Godzina rozpoczęcia

Czas trwania

15 kwietnia, poniedziałek

język polski

9:00

120 minut

16 kwietnia, wtorek

matematyka

9:00

100 minut

17 kwietnia, środa

język obcy nowożytny

9:00

90 minut

2.   Dni w których będzie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

3.   Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie od 18 do 23 kwietnia (czwartek – wtorek).

4.   Od 24 kwietnia rozpoczynają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem zajęć.

5.   Przedszkole i Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej od dnia 15 kwietnia funkcjonują zgodnie z rozkładem zajęć.


Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim

Artur Piórkowski

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30