tel./fax.: (033) 877-16-16 
A A A

We wrześniu 2013r. udało nam się zakwalifikować do udziału w pilotażowej edycji  programu „WF z klasą”.  W roku 2014 udało nam się ukończyć I edycję programu  a w roku szkolnym 2014/2015 II edycję. W każdej edycji za nasze działania uzyskaliśmy certyfikat „WF Z KLASĄ”.

wych1

 

W roku 2015/2016 również bierzemy udział w tym programie.

„WF z klasą” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu partnerskim „Gazety Wyborczej” i  portalu Sport.pl oraz pod patronatem medialnym  Polsatu Sport.pl . Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

wych2

 

Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Lekcje WF-u prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu. Szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów. Jeśli lekcje WF-u wiążą się ze stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją, mogą na całe życie zniechęcić do aktywności ruchowej.

Twórcy programu przy współpracy z nauczycielami WF-u, dyrektorami szkół, uczniami i lokalnymi animatorami sportu chcą wypracować nowe sposoby prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe – powinny być ciekawsze, bardziej zróżnicowane, bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Ten program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.

A my chcemy mieć w tym swój udział.

Adresy blogów naszej szkoły w roku szkolnym 2013/14:

http://blogiceo.nq.pl/spmakow/

http://blogiceo.nq.pl/gimmakow/

Adresy blogów naszej szkoły w roku szkolnym 2014/15:

http://blogiceo.nq.pl/spmakowp/

http://blogiceo.nq.pl/gimmakowp/

Adresy blogów naszej szkoły w roku szkolnym 2015/16:

http://blogiceo.nq.pl/gimmakow2015/

http://blogiceo.nq.pl/spmakow2015/