logo z cieniem 2

Jak co roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w Makowskich Dniach Poezji. Tym razem gościem specjalnym był Jarosław Rosiński - aktor zawodowy. Uczestnicy mogli wybrać dowolne utwory poetyckie oddające ich uczucia i emocje. Recytując, pokonywali lęk przed przestrzenią sceniczną, ćwiczyli prawidłową dykcję i intonację. A przede wszystkim uwrażliwiali się na piękno języka ojczystego. Po części oficjalnej odbyły się zajęcia warsztatowe, które sprawiły wszystkim wiele radości.

 

W dniu 29 listopada, o godzinie 16:00, na auli szkolnej odbędzie się spotkanie z policjantem mł. asp. Krzysztofem Błachutem. Tematem spotkania będzie „Cyberprzemoc i jej współczesne zagrożenia wśród dzieci i młodzieży”. Na spotkaniu zostanie również poruszony temat narkomanii oraz challenge - niebezpiecznych i nieprzemyślanych wyzwań wśród nastolatków.

Spotkania z klasowe w tym dniu odbędą się w następującym porządku:
* dla klas 1-3 o godzinie 15:30
* dla klas 4-8 SP oraz 3 G po zakończeniu spotkania z policjantem.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

100 1871

W dniach 18 października i 14 listopada 2018 roku odbyły się w bibliotece szkolnej spotkania z uczniami klas 1-3 oraz Oa,Ob,Oc w ramach akcji „głośnego czytania”.
Tematem prezentacji przygotowanych przez uczennice klasy 7b były historyjki z książeczki pt: ”Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.
Starsze koleżanki najpierw przeczytały jedną z opowieści o rysiu Rysiu z podziałem na role, a następnie były konkursy, opowieści o swoich „słodziakach”, wspólne tańce i śpiewy.
Dzieci były bardzo zadowolone, a nasze animatorki spisały się naprawdę na MEDAL!!!!!


Dziękujemy!
B.Kogut
M.Tatara-Popielarczyk

100 1768

W dniu 9 listopada 2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pań: Agnieszki Bisagi i Agnieszki Szuber.
Symbolicznie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy. W części artystycznej młodzi aktorzy przedstawili burzliwe dzieje naszego kraju. W uroczystą inscenizację włączyli się również harcerze, uczniowie klasy Vc oraz chór szkolny.

 

100 1923
 

11 listopada 2018 roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Włączając się w obchody tego święta, uczniowie naszej szkoły wykonali gazetki ścienne upamiętniające wydarzenia związane z rocznicą. Oprócz symboli narodowych pojawiły się na gazetkach zdjęcia, informacje o bohaterach narodowych, wiersze i pieśni patriotyczne.

Samorząd Uczniowski

imag1176

W obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości włączyli się również najmłodsi.
Każda grupa przedszkolna i zerówkowa z wielkim entuzjazmem wykonywała prace plastyczne oraz gazetki związane z tematyką o Polsce.
Dnia 9 listopada 2018r. przedszkolaki, wraz z całą społecznością szkolną, z wielką powagą odśpiewały hymn naszego kraju „Mazurka Dąbrowskiego”.
Obejrzały też przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów.
Dnia 11 listopada 2018r. dzieci wzięły udział w obchodach rocznicy w naszym mieście. Mali Makowianie ochoczo uczestniczyli w przemarszu do miejsc pamięci, gdzie złożyli biało-czerwone kwiaty.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się widowisko na rynku makowskim, przedstawiające w realny sposób sytuacje sprzed stu lat. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w starych samochodach oraz unieść ciężar broni.

Anna Stasik

DSC 0040

W dniu 29.10.2018r. (poniedziałek) uczniowie klasy 3b i 3c gimnazjum uczcili 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozwiązując zagadki w języku angielskim w grze „Polish Independance Escape Room”. Nauczyciel języka angielskiego przygotował dla każdej grupy po cztery zagadki związane z flagą, godłem, hymnem oraz Konstytucją Polski . Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu zagadek , otworzeniu cyfrowych kłódek: trzycyfrowej, czterocyfrowej, pięciocyfrowej oraz pięcioliterowej i odzyskaniu polskiej flagi zamkniętej w skrzyni. Oprócz świetnej zabawy i miłej atmosfery, jaka panowała w czasie gry, gimnazjaliści doskonalili język angielski oraz poszerzali wiadomości dotyczące historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Nagrodą za zdobycie flagi były słodkie upominki.


Katarzyna Melzer

DSC 0006

W tym roku obchodzimy 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym uczniowie naszej Szkoły postanowili pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego przygotować gazetkę w języku angielskim, która uczci ten wyjątkowy dzień . Podczas pracy nad nią uczniowie utrwalali wiadomości z historii związane z tym wydarzeniem oraz umiejętności językowe: pisanie i czytanie.

 10

W dniu 18 października br. 45 uczniów naszej Szkoły udało się na wykłady z geografii, które odbyły się w Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem wzięliśmy udział w 2 wykładach pana dr. Andrzeja Boczarowskiego, m.in. współautora podręcznika Nowej Ery z biologii dla klasy 8 szkoły podstawowej, pt.: „Hydrosfera” i „Lodowce”. Jak zwykle wykład tego naukowca był prowadzony w formie multimedialnego pokazu z użyciem obrazu i muzyki.
Następnie podzieliliśmy się na 2 grupy i zwiedzaliśmy kopalnię ćwiczebną węgla kamiennego (ok. 25 m pod ziemią) oraz Muzeum Miejskie w Dąbrowie Górniczej, zapoznając się z różnorodnymi ekspozycjami.


Rafał Pacek

IMG 20181017 094449
Dnia 17.10.2018r. dzieci z klas: 0A, 0B, 0C odwiedziły teatr w Wadowicach, gdzie obejrzały spektakl pt. „Detektyw Pozytywka” przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Dla niektórych dzieci był to pierwszy pobyt w prawdziwym teatrze.
Niezwykle ciekawa sztuka pełna efektów specjalnych wzbudziła radość i zadowolenie wszystkich dzieci. Szczególnie spodobał się tytułowy detektyw Pozytywka - bardzo kulturalny, niezwykle skuteczny, nad wyraz sympatyczny i co najważniejsze... potrafił rozwiązać każdą zagadkę.
Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Spotkanie ze sztuką zostało odzwierciedlone w pracach plastycznych.


Jolanta Koper

100 1428

W ramach programu dla klas I – III „Ratujemy i uczymy ratować” nasza Szkoła otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fantomy do ćwiczeń. We wtorek 16 października dzieci z klas Ia, Ib ,IIa i IIb wspólnie z nauczycielami wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Jednoczesna resuscytacja oddechowo – krążeniowa”. Przed godziną 12:00 zebrały się w auli szkolnej, gdzie wykonywały resuscytację oddechowo-krążeniową. Myślę , że po tych zajęciach będą pamiętać, jak należy zachować się w trudnych sytuacjach.

Aleksandra Zając

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31