tel./fax.: (033) 877-16-16 
A A A

Burmistrz Makowa Podhalańskiego

informuje, że od 23 listopada 2020 r. rozpoczyna się nabór dzieci do nowo powstałego Gminnego Żłobka Baśniowy Zakątek w Białce.

Kartę zgłoszenia dziecka do żłobka można odbierać w Biurze Obsługi Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim lub pobrać ze strony internetowej www.makow-podhalanski.pl

Wypełnioną kartę zgłoszenia można odesłać elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub składać bezpośrednio w Gminnym Zarządzie Placówek Oświatowych – budynek Urzędu Miejskiego pokój Nr 15a lub pokój Nr 25 do dnia 04 grudnia 2020r.

Liczba przewidzianych miejsc wynosi 48.

Żłobek rozpocznie swoją działalność od dnia 04.01.2021r.

Godziny pracy żłobka 6.30 do 16.30.

Do żłobka przyjmowane będą dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku życia.

Do placówki przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Maków Podhalański. W drugiej kolejności dzieci zamieszkałe na terenie gmin, które zawarły porozumienie z Gminą Maków Podhalański, w dalszej kolejności dzieci z pozostałych gmin. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci z rodzin wielodzietnych (troje i więcej), z orzeczeniem o niepełnosprawności, obojga rodziców pracujących zawodowo, uczących się lub studiujących, czy też gdy rodzic posiada orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. Większe szanse na przyjęcie mają również dzieci objęte pieczą zastępczą, rodziców powracających na rynek pracy po okresie macierzyństwa (po urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim) i te, których rodzice odprowadzają podatek dochodowy w Gminie Maków Podhalański.

Miesięczna opłata za pobyt dziecka w Gminnym Żłobku w Białce w wymiarze do 10 godzin dziennie wynosić będzie 900 zł. Jednak, gdy chociaż jeden z rodziców i dziecko mieszka na terenie Gminy Maków Podhalański lub na terenie gminy, która zawarła porozumienie z Gminą Maków Podhalański, to stawka maleje do 500 zł. Jeżeli do żłobka uczęszcza rodzeństwo, to opłata za kolejne dziecko jest obniżona o 200 zł. Gdy dziecko będzie spędzało w placówce więcej niż 10 godzin dziennie, do głównej stawki doliczane będzie 60 zł za każdą dodatkową rozpoczętą godzinę pobytu dziecka.

Dzienna stawka żywieniowa będzie wynosić 9 zł.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.