A A A

FO post FB 4Kolejny sukces naszej szkoły! – zakwalifikowaliśmy się do programu grantowego „Programowanie – ekologia na co dzień”. Program ten przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8, którzy podczas zajęć będą realizowali ciekawe scenariusze przygotowane przez Fundację Orange. Do ich realizacji wykorzystają roboty Photon, które pomogą im zrozumieć różne zagadnienia związane z ekologią, jak recykling, oszczędzanie prądu, budowanie pojazdów przyszłości. Zajęcia mają za zadanie wprowadzić uczniów w programowanie robota Photon, a równocześnie uwrażliwić ich na ważne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. W związku z tym programem nasza szkoła otrzyma grant w wysokości 2500zł na zakup zestawu Photon Ekologia. Zajęcia rozpoczną się w po Świętach Bożego Narodzenia.

Katarzyna Melzer