tel./fax.: (033) 877-16-16 
A A A

Zachowując tradycję - choć ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne, bez udziału rodziców - najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Makowie Podhalańskim brali udział w bardzo ważnym i podniosłym dla nich wydarzeniu.
W obecności dyrekcji i wychowawczyń pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali być dobrymi Polakami i pilnymi uczniami oraz godnie reprezentować swoją klasę. Po ślubowaniu uroczystego pasowania na ucznia pięknym piórem dokonał pan dyrektor Artur Piórkowski, który odczytał również list z serdecznymi życzeniami dla dzieci od pana burmistrza Pawła Sali.
Wszystkie pierwszaki otrzymały biało - czerwone proporczyki od Rady Rodziców, pamiątkowe dyplomy, kuferki z pomocami dydaktycznymi i lizaki ufundowane przez rodziców. Słodkimi upominkami obdarował uczniów pan burmistrz, a koledzy ze starszych klas przekazali pierwszakom pamiątkowe ołówki i dobre rady, które ich pobyt w szkole uczynią łatwiejszym i radośniejszym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili tę uroczystość: Rodzicom i Radzie Rodziców, Burmistrzowi Makowa Podhalańskiego, Dyrekcji Zespołu Szkół oraz Samorządowi Szkolnemu.


Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.


Wychowawczynie klas I