tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

aKierując się dobrem dzieci, nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczy w programach dla szkół: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta sprzyja dobremu samopoczuciu, odporności, a także lepszym wynikom w nauce. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych uczniów poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie, a także upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety.

W ramach tego programu uczniowie klas I - V otrzymywali bezpłatnie świeże porcje warzyw i owoców a także mleko i produkty mleczne. Mamy nadzieję, że te zdrowe przekąski nie tylko smakowały dzieciom, ale też dodały im energii. Na zajęciach edukacyjnych dzieci dowiedziały się między innymi, czym jest piramida żywieniowa, jak opracować całodzienny jadłospis zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, o czym należy pamiętać przed przygotowaniem posiłków i przed jedzeniem. Ponadto uczniowie samodzielnie przygotowali owocowe sałatki, surówki, kanapki warzywne. Wspólnie spożywali zdrowe śniadanie. Dzieci bardzo chętnie jadły otrzymane w szkole owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Aktywnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach promujących zdrowe odżywianie.
W ramach programu wykonały plakaty na temat: Moje ulubione warzywa i owoce.

Uczniowie klas czwartych i piątych mieli szereg lekcji z różnych przedmiotów – przyrody, biologii, techniki, plastyki oraz lekcji wychowawczych, na których omawiano między innymi tę tematykę.

W klasach czwartych:
1. Poznajemy składniki pokarmowe- produkty zawierających dużą ilość witamin z grupy B, wit. C, D3, A.
2. Tajemnice zdrowia.
3. Zdrowe odżywianie- czy wiesz, co jesz?
4. Na czym polega zdrowy styl życia? Racjonalne odżywianie się - analiza piramidy zdrowego żywienia i aktywności ruchowej.
5. Portrety pełne zdrowia – mozaika owocowo-warzywna.

W klasach piątych:
1.ABC zdrowego żywienia.
2.Sprawdź, co jesz – uczymy się czytać etykiety produktów.
3. Zdrowie na talerzu – piramida zdrowego żywienia.
4. Jak przygotować zdrowy posiłek.
5. Portrety pełne zdrowia – mozaika owocowo-warzywna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii kilkudziesięciu prac artystycznych uczniów klas czwartych i piątych w ramach programu – „Owoce i warzywa w szkole”. Młodzi artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością w tworzeniu portretów pełnych zdrowia.

Galeria prac