Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie! Szanowni Państwo!

Kilka miesięcy temu planowaliśmy majową akcję związaną ze świętem patrona naszej szkoły... Miało być uroczyście, tłumnie i rodzinnie – bo taką wspólnotą szkolną jesteśmy!
Niestety kwarantanna i zagrożenie związane z COVID-19 czyli Koronawirusem modyfikuje nasze plany i nastawienie do przyszłości.

Chcielibyśmy pozostawić po sobie ślad następnym pokoleniom, które za kilkadziesiąt lat być może także będzie uczyło się w murach ich szkoły.

Chcemy przygotować KAPSUŁĘ CZASU!
Ma ona znaczenie symboliczne. To symbol skrawków naszego czasu, do której chcemy zapakować wszystkie najważniejsze myśli, wartości, idee.
Kapsuła Czasu ma za zadanie przenieść w czasie współczesną myśl, odczuwanie świata, obawy i nadzieje na przyszłość – nasze wyobrażenie rzeczywistości, z którą przyjdzie się mierzyć kolejnym pokoleniom.
Chcemy, by kolejne pokolenia wiedziały, jak żyją w dzisiejszej rzeczywistości nasi uczniowie, ich rodzice, jak aktualnie funkcjonuje świat.
Udział w tworzeniu prac do „Kapsuły Czasu 2020” jest DOBROWOLNY!

Uczniowie mogą napisać osobiste listy do przyszłego pokolenia.
Mogą pisać opowieść o dzisiejszym życiu podczas kwarantanny.
Mogą też przelać na papier swoje wizje dotyczące bliższej lub dalszej przyszłości.
Uczniowie w kapsule mogą umieścić też swoje przesłanie dla potomnych.

Prace pisemne można zaczynać się od słów:
Aktualnie żyjemy w świecie Koronawirusa. Chcemy docenić to, co mamy...

Prace w wersji elektronicznej lub zdjęcia/skany prac pisanych ręcznie prześlijcie do nas na adres:

Zapraszamy też uczniów i rodziców do stworzenia prac plastycznych dowolną techniką, zrobienie zdjęcia i wysłanie na adres mailowy:

Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą/grupą, do której chodzi dziecko.
Termin nadsyłania prac: 24 maja 2020r.
Wszystkie prace i rękopisy w oryginale zbierzemy po kwarantannie po powrocie do szkoły, więc prosimy je zachować.
W zależności od okoliczności uroczyste zamknięcie „Kapsuły Czasu 2020” jest planowane na ruchomy termin, kiedy ustabilizuje się sytuacja w kraju. Poinformujemy o nim z wyprzedzeniem.
Pierwsze otwarcie „Kapsuły Czasu 2020” nastąpi po 10 latach od momentu realizacji projektu. Kolejne będą miały miejsce w interwałach czasowych co 20 lat.
Zapraszamy do współpracy zarówno małych jak i dużych. Życzymy weny twórczej i polotu!
Powodzenia!!!
Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim