tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

Szanowni Państwo!


Od 20 marca 2020r. został wprowadzony stan epidemii w Polsce, a co za tym idzie nowe regulacje prawne określające prowadzenie nauczania na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Nowe przepisy będą obowiązywać od dnia 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.

Zależy nam na przygotowaniu kształcenia na odległość w sposób rozsądny, mając na uwadze przede wszystkim możliwości dzieci, ale także możliwości sprzętowe oraz „czasowe” rodziców- często także pracujących w sposób zdalny.

W tym czasie nauka nadal odbywać się będzie na odległość. Komunikować się będziemy z Państwem i z uczniami wykorzystując E-dziennik, szczególnie dwa moduły:
• Moduł „Wiadomości”, który zapewnia dwustronną komunikację między nauczycielem a uczniem – zarówno przez Witrynę, jak i aplikację mobilną. Moduł służy też do przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów edukacyjnych przygotowanych przez nauczyciela.
• Moduł „Zadania domowe”, który służy do przekazywania pracy uczniom na każdy dzień tygodnia. W tym miejscu uczeń ma wszystko usystematyzowane i uporządkowane.
Opisując zadanie, nauczyciel może dodać aktywne linki do zewnętrznych zasobów. Zadania domowe widoczne są na Witrynie rodzica/ucznia, gdzie wystarczy kliknąć na link, by przejść do zamieszczonych pod nim materiałów.

Miejmy nadzieję, że ta sytuacja szybko ulegnie zmianie i powrócimy do szkoły, czego sobie i Państwu życzymy.

Drodzy uczniowie!

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą, byście ten czas wykorzystali na pogłębienie swojej wiedzy na miarę swoich możliwości, korzystając z pomocy nauczycieli.
Wierzymy, że potraficie zachować się jak dorośli (nieraz to udowodniliście) i zastosujecie się do wszystkich zaleceń.

Pozdrawiamy Was serdecznie!
Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim