tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

W dniach 3 - 5 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole próbne egzaminy ósmoklasistów.
W pierwszym dniu uczniowie pisali test z języka polskiego. Zmagali się w nim z tematyką upływającego czasu, młodości i starości oraz samopoczucia i odczuwania życiowego „maja i listopada”.
Dzień później egzamin dotyczył zagadnień z matematyki. Uczniowie klas ósmych zmierzyli się z geometrią na płaszczyźnie i w przestrzeni, skalą, liczbami ujemnymi, procentami i innymi pojęciami, które wielokrotnie mają zastosowanie w życiu codziennym.
W trzecim dniu odbył się egzamin z języka obcego. Anglojęzyczne zwroty i sformułowania w mowie i piśmie sprawdzały, w jakim stopniu młode pokolenie opanowało obcy język. Badano, jak płynnie posługują się nim uczniowie na co dzień, np.: w mailach, ogłoszeniach, czy prostych wypowiedziach. Uczniowie zmierzyli się z gramatyką i składnią.
Wyniki próbnych egzaminów będą znane zapewne jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.