tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

dietetyk28 listopada bieżącego roku w jadalni makowskiego Zespołu Szkół odbyło się spotkanie z panią dietetyk Magdaleną Józefiak zorganizowane z inicjatywy Stołówki Szkolnej „Smakołyk”, oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego mgr. Anny Stasik . Na konsultacje w sprawie żywienia najmłodszych uczniów zostali zaproszeni ich rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy. Akcję promowania zdrowych nawyków żywieniowych poparł pan dyrektor magister inżynier Artur Piórkowski.
Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom, którym przecież bardzo zależy na zdrowiu swoich pociech, że odżywianie jest aspektem złożonym i aby było jak najbardziej efektywne, musi opierać się na trzech filarach. Są to współpraca na linii dom – stołówka – wychowawca. Jeśli któryś z tych elementów nie będzie funkcjonował sprawnie, to nie możemy mówić o finalnym sukcesie jakim jest zdrowy, najedzony i uśmiechnięty uczeń .
Po wykładzie pani dietetyk rodzice oraz przybyli nauczyciele mogli zadawać pytania zarówno jej samej, jak i właścicielce stołówki. Części tej towarzyszyła także degustacja potraw, które wprowadzane są do jadłospisu uczniów . Porady pani dietetyk są brane pod uwagę przy układaniu menu dla uczniów Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim oraz uczniów ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Makowie Dolnym , Szkole Podstawowej w Grzechyni oraz Kojszówce w których stołówka wydaje obiady .
Makowska stołówka Smakołyk jeśli będzie zainteresowanie rodziców planuje cykliczne wizyty z wykładami pani dietetyk, która będzie także służyć pomocą przy układaniu diet dla dzieci, których stan zdrowia i zalecenia lekarskie wymagają szczególnego rodzaju odżywiania.


Stołówka Szkolna „Smakołyk”
Beata Musiał