tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

IMG 20191120 080750W ramach programów profilaktycznych „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Bieg po zdrowie” w Szkole Podstawowej nr 1 w Makowie Podhalańskim zorganizowano szereg wydarzeń będących przygotowaniem do dnia 21 listopada, który jest Światowym Dniem Rzucania Palenia.

W tygodniu poprzedzającym ten dzień we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze dotyczące szkodliwości palenia papierosów oraz zagrożeń związanych z nałogiem. Nauczyciele wychowawcy otrzymali materiały, dzięki którym mogli przeprowadzić takie lekcje. Zostały również przygotowane materiały dla rodziców w ramach pedagogizacji podczas wywiadówek. Każda klasa została zobligowana do przygotowania plakatu o tematyce antynikotynowej. W klasach IV – VI były to grupowe plakaty, a w klasach I – III każdy uczeń przygotowywał swój własny mały projekt.
W dzień poprzedzający Światowy Dzień Rzucania Palenia zostały przygotowane trzy gazetki ścienne mające przypominać i edukować uczniów i rodziców, jak ważna jest walka z nałogiem.

Teresa Kopszak
Sylwia Nitoń