tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

dr2W sobotę 16 listopada 2019 r. odbył się XII Maraton Matematyczny pod Patronatem Starostwa Powiatowego. Konkurs odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej.
W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny ze szkół średnich oraz klas ósmych szkół podstawowych powiatu suskiego. Konkurs odbywał się w 3 etapach 45-minutowych. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi w formie pytań otwartych oraz testu matematycznego. Rozwiązania zadań wybiegały poza szablonowe rozwiązania oraz wymagały dużej wiedzy matematycznej.
W kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Makowie Podhalańskim zdobyła miejsce III, dając się wyprzedzić drużynom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. księdza prałata Henryka Znamirowskiego w Stryszawie oraz Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej.
Makowską szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Bicz z kl. 8b, Maciej Potempa z kl. 8b, Konrad Kubieniec z kl. 8c pod opieką pani Sylwii Jasiewicz.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Szkoła Podstawowa nr 1 w Makowie Podhalańskim, Sylwia Jasiewicz