tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

IMG 20191120 0949511„MasterChef Junior, czyli warsztaty kulinarne w przedszkolu”


Zapraszanie dzieci do wspólnego gotowania

jest jedną z dróg
do nauki zdrowego odżywiania!

Gotowanie z dziećmi to niedoceniane, a jakże wartościowe zajęcie! To nie tylko ogromna frajda i radość, ale również nauka i przełamanie barier związanych z obawą przed niektórymi grupami żywności. Najlepszy sposób, aby zapoznać dzieci z wartościowymi produktami oraz zachęcić do ich spożywania, to nauka poprzez zabawę oraz wspólne gotowanie!
Dnia 20 listopada 2019 r. grupa 5-latków z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Makowie Podhalańskim uczestniczyła w warsztatach kulinarnych zorganizowanych we współpracy z firmą Smakołyk.
Dzięki warsztatom przedszkolaki miały szansę zwiedzić przedszkolną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są dla nich zdrowe i pyszne posiłki, dotknąć, powąchać i obejrzeć z bliska artykuły spożywcze.
Mali kucharze wałkowali ciasto, wykrawali z foremek ciasteczka o fantazyjnych kształtach, smarowali chlebek masełkiem i stroili kolorowe kanapeczki.


Wspólne działania kulinarne zakończyły się ogromnym sukcesem w postaci upieczonych ciasteczek, kolorowych kanapek i obranych jajek.
Kontakt bezpośredni z „pierwotną” formą produktów sprawia, że maluchy przełamują niechęć i strach przed żywnością, której na co dzień nie jadają. Aktywne uczestnictwo w przygotowywaniu potraw, dowartościowuje i daje poczucie samodzielności.
Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom superkucharza.
Dzień pełen zabawy i wrażeń zakończył się konsumpcją pysznych kanapek i ciasteczek.

Składamy serdeczne podziękowania
na ręce Pani Beaty Musiał
oraz wszystkich pracowników firmy Smakołyk
za miłą atmosferę podczas warsztatów,
profesjonalne podejście,
dużą garść kulinarnych inspiracji,
kreatywne i zdrowe przepisy
dopasowane do wieku uczestników
i świetną zabawę :)))

grupa 5-latków
oraz wychowawczyni Anna Stasik