tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

 scan1scan2W poniedziałek 7 października br. JE ks. bp Jan Zając odwiedził naszą Szkołę z okazji wizytacji kanonicznej w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim, na terenie której znajduje się nasza placówka. Dzień wcześniej uczniowie spotkali się z ks. Biskupem w kościele. Młodzież z klas ósmych przyjęła sakrament bierzmowania i złożyła ofiarę dla dzieci ze szpitala dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Natomiast dzieci z klas trzecich otrzymały różańce, które ks. Biskup poświęcił. Wcześniej w szkole zgromadziły maskotki dla chorych dzieci i wykonały własnoręcznie różańce. Zostały one przyniesione przez naszych uczniów do ołtarza w procesji z darami podczas Mszy świętej o godz. 11.00.
W poniedziałek wszyscy uczniowie Zespołu Szkół zgromadzili się w hali sportowej, żeby spotkać się z następcą apostołów. Była to bardzo miła wizyta, podczas której ks. Biskup poświęcił tornistry uczniom klas pierwszych, a przedstawiciele szkolnego samorządu wręczyli ks. Biskupowi zebrane słodycze z prośbą o przekazanie ich dla małych pacjentów szpitala dziecięcego w Prokocimiu. Ks. Biskup Jan Zając skierował do całej społeczności szkolnej krzepiące słowo i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

 

Danuta Łopuch