tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

IMG 20190527 093649 HDRW roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I-V uczestniczyli w tzw. ,,Programie dla szkół”. W ramach programu dzieci otrzymywały bezpłatnie owoce, warzywa oraz produkty mleczne.
W ciągu roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w działaniach edukacyjnych mających na celu poszerzenie wiedzy na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności oraz przeciwdziałania jej marnotrawieniu.
Na zajęciach edukacyjnych dzieci samodzielnie robiły kanapki warzywne, wspólnie przygotowały zdrowe śniadanie. Wszystkie klasy wykonały plakaty promujące zdrowe odżywianie, które były prezentowane na wystawie w szkole.
W drugim okresie zorganizowano ,,Dzień jogurtowo – owocowo – warzywny”. W czasie zajęć uczniowie za pomocą różnych zmysłów rozpoznawali owoce i warzywa, poznawali wartości odżywcze produktów mlecznych. Uczestniczyli również w przedstawieniu pt. ,,Baśń o zwycięstwie owoców i warzyw” przygotowanym przez koło teatralne gimnazjum pod opieką pani Jolanty Barłóg.
Dzieci bardzo chętnie spożywały otrzymane w szkole owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Aktywnie uczestniczyły w organizowanych zajęciach promujących zdrowe odżywianie.

Marta Kudzia