DSC 0287

W dniu 25 kwietnia o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole etap gminny Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo”. Wzięło w nim udział 17 uczniów klas III gimnazjum z Gminy Maków Podhalański.
Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu przedmiotów nauczanych w gimnazjum oraz dodatkowymi z wiedzy o regionie. Do etapu finałowego przeszło 7 uczniów. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces, zdobywając cztery pierwsze miejsca. I miejsce zajęły uczennice: Joanna Dyrcz z klasy III B oraz Maja Pasierbek z klasy III A, II miejsce: Marcelina Kubańska z klasy III B, IV miejsce: Martyna Sala z klasy III A, V miejsce: Wiktoria Mazur z ZS w Juszczynie, VI miejsce: Mateusz Polak z ZS w Juszczynie oraz Jacek Żarnowski z ZS w Grzechyni.
Etap finałowy odbędzie się 10 maja w Słowacji i będzie składał się z dwóch części: ustnej i pisemnej. Zwycięzcy pojadą na trzydniową wycieczkę do Słowacji.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Joanna Gigoń