kasia

„Developing key competences through Project-based learning” – to warsztaty doskonalenia zawodowego z cyklu Future Classroom Lab organizowane przez European Schoolnet w Brukseli w dniach 25-27 marca 2019 roku przeznaczone dla doświadczonych w eTwinning nauczycieli. Na warsztaty zakwalifikowało się 26 uczestników z ośmiu krajów: Austrii, Włoch, Irlandii, Cypru, Malty, Słowacji, Czech oraz Polski (pięć osób). Szkołę Podstawową nr 1 w Makowie Podhalańskim reprezentował nauczyciel języka angielskiego Pani Katarzyna Melzer aktywnie działająca w projektach eTwinning. Na warsztatach poruszona została kwestia kompetencji kluczowych i sposobu ich rozwijania poprzez wykorzystanie metody projektu (Project–based learning - PBL). Wspólne radzenie sobie w trudnych sytuacjach i rozwiązywanie problemów jest obecnie bardzo wartościową umiejętnością we wszystkich dziedzinach życia. PBL to tworzenie projektów, czyli wykorzystanie talentów uczniów, ich krytycznego myślenia, umiejętności współpracy w grupie, kreatywności i umiejętności planowania. Podczas warsztatów uczestnicy nauczyli się, jakie są kluczowe elementy dobrego projektu i jakie narzędzia i strategie mogą pomóc nauczycielom w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu.

Katarzyna Melzer